Твір-роздум на тему: «Прізвиська»

Народжується людина, яка приходить у цей світ, батьки вибирають добре ім’я новонародженому. Багатьох дітей хрестять у храмі. Дитина при цьому отримує ім’я якогось святого, і понад йому дається Ангел-хранитель.

Маленький людина росте, набирає перший соціум — дитячий сад. І тут Оля або Ваня в силу якихось особливостей зовнішності або характеру можуть стати Ревою, Жаднюгою або Бочкою. Дитсадкові прізвиська не закріплюються, вони скороминущі, а ось з приходом в школу можна отримати прізвисько на довгі роки.

Звичайно, в класі може виявитися три Дениса, чотири Юлі, але для відмінності є прізвища. При наявності цікавою прізвища та відсутність авторитету у носія прізвища однокласники не втримаються від створення прізвиська. Так, Пузіков стає Пузом, Хрюкин — Хрюшки. Шкільні прізвиська по прізвища бувають абсолютно нейтральними і необидными. Вони просто вкорочують прізвище і виділяють однокласника серед трьох-чотирьох Максимов або Антонов. Таким чином, з Крохалева виходить Крохаль, Лебедєва — Лебідь, з Зиндяева — Зиндяй. Більшість шкільних прізвиськ засноване на прізвищах. Цікаво, що багато прізвища утворені від прізвиськ.

Якщо хлопчик або дівчинка якось виділяється зовні, то до нього може прилипнути прізвисько типу Довгий, Товстий, Гном, Пончик, Голобля.

Є прізвиська, мотивовані внутрішніми якостями. Наприклад, гарненьку модну дівчинку, яка любить міняти вбрання, цілком можуть прозвати Барбі. Коли серіал «Татусеві дочки» був на піку популярності, отличницам з кісками і в окулярах діставалося прізвисько Галина Сергіївна. Неформального лідера в класі нерідко дають прізвисько Бос.

Колоритні прізвиська (поганяло) побутують у виправних установах: Милицю, Череп, Артист, Князь, Жаба, Щур. У цьому середовищі багато кличок образливого характеру, а іменах немає місця.

Як людина може ставитися до свого прізвисько? Якщо він необразливе, то спокійно. А якщо вона страждає, коли до нього звертаються не по імені, а по зневажливій прізвисько?

Шкільні прізвиська вязаны з тим, що звичайні імена, такі як Валя, Міша або Сергійко, у своїх значеннях не відображають сутності людини. І хтось бере на себе повноваження «припечатать» однокласника або однокласницю заслуженою кличкою. Але хто знає людину до кінця?

Психологи відзначають, що для людини завжди дуже приємно чути своє ім’я. У православній гімназії нашого міста прізвиська і навіть такі звернення, як Свєтка, Ванька, не допускаються. Ставлення до імені у цьому середовищі дбайливе. Один хлопчик у цій гімназії обізвав дівчинку негарним словом, а вона йому у відповідь: «Ти мого Ангела образив!». І хлопчик замислився.

Не оскорбляемы ми Ангела іншої людини, коли називаємо його прізвиськом замість імені? Так, однакових імен багато, але, сказано, що коли-небудь в іншому, кращому світі у кожного буде своє особливе ім’я, не схоже ні на чиє інше.