Твір про процес праці за власним спостереженням: «Інтервю з учителем»

— Добрий день! Чи Не погодитеся ви відповісти на кілька запитань, що стосуються вашої професії?

— Доброго дня. Так, я готова відповісти на ваші питання.

— Скажіть, що привабило вас у виборі вашої професії? Адже вона вважається дуже складною і відповідальною.

— Я з дитинства була налаштована на цю професію, так як мої батьки були педагогами. Від них мені передалася любов до вчительської праці. Не уявляю, де б я ще могла працювати. Звичайно, робота складна, але вона цікава, в ній великий простір для творчості, особистісного зростання. Адже в процесі навчання і виховання дітей вчитель розвивається і росте сам. Звичайно, за умови неформального відношення до справи. Батьки мене підтримали у виборі вчительської професії. Вони сказали мені, що, по-перше, вчитель затребуваний завжди, і, по-друге, я буду бачити результат своєї праці. І це, дійсно, так.

— А які людські якості необхідні вчителю? Певно, доброта?

— Доброта, безсумнівно, але вона повинна поєднуватися зі строгістю, вимогливістю. Одна доброта для результативного навчання не дуже ефективна. Потрібна комунікабельність. Інтроверту дуже складно бути вчителем. Потрібні лідерські якості, воля, інакше не буде дисципліни. І, звичайно, любов до дітей і терпіння. Ситуації бувають різні, часто доводиться стримуватися, коли хтось бешкетує або просто випробовує терпіння вчителі. Буває, що комусь потрібні участь і підтримка, і без любові та чуйності тут ніяк не обійтися. Не завадять вчителю винахідливість, почуття гумору. Безумовно, важлива порядність. Чим більше прекрасних якостей у педагога, тим краще для виховання і навчання дітей. У цій професії надовго не втримається той, хто шукає вигоду, любить гроші. Учитель покликаний віддавати і радіти, коли учні отримують від нього знання по предмету і етичним нормам.

— Скажіть, а чи має значення зовнішній вигляд учителя, його одяг?

— Ще б! Зовнішній вигляд людини, як правило, відображає його внутрішній світ. Безглузда або відвертий одяг вчителя подасть привід учням сумніватися в його адекватності. Педагог і в одязі повинен подавати приклад, інакше у дітей буде привід одягатися хто на що здатний, а повинна бути робоча обстановка на уроках. Одяг в школі повинна налаштовувати на робочий лад, на навчання, внутрішньо дисциплінувати. Не випадково знову ввели шкільну форму, адже діти повинні відчувати себе учнями. Також вчитель повинен бути одягнений гарно, але суворо. Це моя особиста думка. У школах багатьох західних країн дрес-код відсутній, учні ведуть себе дуже вільно, але освіта при цьому не блищить.

— Велике спасибі вам за такі розгорнуті відповіді, вони досить цікаві.

— І я дякую вам за інтерес до моєї роботи.

— До побачення! Творчих успіхів вам у вашій чудовій професії!

— До побачення! І вам всього найкращого!