Твір-опис за картиною Т. Н. Яблонської «Ранок»

Приголомшлива картина «Ранок» була написана Т. Н. Яблонської в 1954 році. Всі картини автора наповнені любов’ю до народу, показують красу в простих художніх сюжетах.

На картині зображена тендітна дівчина, то, як вона зустрічає ранок у своїй маленькій кімнаті.

На передньому плані зображений стіл з блакитний скатертиною з помаранчевими смужками і бахромою. Вони нагадують промені сонця, які виходять з вікна. На столі-ваза, кружка, тарілка з хлібом, олівець. Видно, що дівчинка ще не снідала. Всі предмети наповнені любов’ю і підкреслюють згуртовану домашню зупинку.

Центральну частину картини займає дівчинка. За її позі і розташуванню рук можна подумати, що вона займається танцями або балетом. Настільки граціозні і відпрацьовані її руху. Її руки наче тягнуться до сонця, озарившему кімнату. А може, Яблонська хотіла показати ранкову зарядку дівчинки, адже сніданок не чіпатимуть і постіль не заправлена.

За дівчинкою зображена масивна ліжко з пишним ковдрою і набік похиленою подушкою. Видно, що дівчинка тільки встала і одразу взялася за зарядку.

Волосся і зачіска дівчинки нагадує нам пшеничні колоски. Рухи її легкі і граціозні.

Навпроти ліжка стоїть стілець з одягом, яку, по всій видимості, дівчинка одягне після сніданку. Одяг складена дуже акуратно, що говорить про акуратності і самої господині.

На задньому плані зображено вікно, що виходить на балкон. Арка проходу уплетена зеленню, яка переходить і на сусіднє вікно, тим самим додаючи свіжості і настрої в цю кімнату.

Між балконом і вікном, на стіні прикріплений горщик, від якого йдуть гілки; знизу горщика тарілка, розписана вручну, що додає колориту інших предметів інтер’єру кімнати.

Вся цветопись картини – це переважно жовтий колір, як ніби сонячне світло осяяло кімнату. Єдиним яскравим акцентом є стіл – він небесно-блакитного відтінку. Також одяг на стільці червоного кольору трохи відволікає на себе увагу спостерігача.

Загальний фон картини, тіні від гілок на підлозі показують нам життя в цій кімнаті, доповнюють загальний зміст. Кімната вийшло дуже затишною, передана домашня атмосфера, краса в простоті звичайному житті.

Дивишся на полотно, і думаєш, що ж буде далі? Може пташка в кімнату влетить як знак нового життя або розпустяться квіти на зелених гілках. Картина дуже динамічна і змушує задуматися про те, як ми бачимо світ навколо себе.