Твір-опис за картиною Р. Р. Нісського «Лютий. Підмосковї»

Картина Р. Р. Нісського «Лютий. Підмосков’ї» має свої особливості зображення природи в зимові місяці року.

На відміну від багатьох художників, які малюють зимові пейзажі виключно у сільських районах, де відкриті і просторі широти кисті дозволяють розгулятися, дане полотно передає всі фарби зимової погоди в місті.

На картині зображено потяг, який йде вдалину по рейках. Ми бачимо засніжені місцевості, за яким, не поспішаючи, рухається людина на лижах. На білосніжному тлі чітко виділяється темна дорога, по якій їдемо машина. Проїжджа частина говорить про те, що це досить жвавий район міста.

Ніжно–рожевий відтінок на картині надає їй м’якість і теплоту. Він наводить нас на думку про те, що скоро прийде весна, і холодні зимові тони повністю зникнуть з пейзажів. Дивлячись на дорогу, по якій їде машина, також можна розпізнати наближення весни. Сніг і зовсім розтав під колесами автомобіля.

Якщо деякий час пильно вдивлятися в картину і зображені деталі, на одну мить вона оживає і все в ній стає реалістичним.

Потрапляючи в сюжет картини, я відчуваю той морозне повітря, який оповив землю. Я чую хрускіт снігу під ногами лижника. Погода настільки тиха і безвітряна, що можна почути багато несуттєвих деталей. Тут, раптом, мою увагу забирає гудок який проїхав поїзда, який стрімко поспішає по своїх справах.

Я думаю, художник любить лютий. Він зобразив його настільки м’яко і спокійно, що ми зовсім забуваємо про його люті морози, снігові бурі та інші зимові негоди. Лютий на картині чистий, білосніжний. Це досить дивно для міського пейзажу. Адже такі незаймані снігові рівнини можна побачити лише у віддалених шматочках нашого краю.

Дивлячись на таке прекрасне полотно, я розумію, що треба любити кожну пору року за свої особливості. В кожному природному сезоні є чудеса, які завжди знаходяться навколо нас. Їх потрібно лише помітити.