Твір опис за картиною О. В. Поповича «Не взяли на риболовлю»

Переглядаючи картини відомого живописця О. В. Поповича, я завжди дивуюся тим образам персонажів, які на них зображені. Всі герої картин так чітко передають свої емоції і так яскраво змальовують ситуацію, яка з ними сталася. Однією з таких картин є полотно «Не взяли на риболовлю».

На цій картині ми можемо спостерігати за образом маленького хлопчика, який дуже ображений на свого батька і старшого брата. Вони не взяли малюка з собою на рибалку, і тепер той відходить у бік, зі сльозами на очах. Ох, як же нам всім відомо почуття образи, коли чогось дуже хочеться, а дорослі не дозволяють цього зробити. Швидше за все, і цей малюк витратив багато часу на те, щоб умовити свого тата взяти його на рибалку. Але, хлопчисько ще занадто малий, йому нічого робити поблизу річки.

Батько веде на ловлю риби свого старшого сина. Він покаже йому секрети гарного улову і навчить всіх спритність рибака. Що ж маленький чоловічок зможе з цього всього зрозуміти?

Малюк стоїть у центрі картини і ніяково чухає голову однією рукою. В іншій руці у нього маленьке відерце з черв’ячками. Він так довго збирав їх у городі, щоб взяти на риболовлю. А тепер, що ж з ними робити. А ось курочка, яка підійшла до хлопця, дуже зацікавилася наживою, яка ворушиться у відерці.

На задньому плані полотна зображений батько, який зігнувся під тягарем всіх снастей. За ним йде старший брат. Він озирається і зухвало дивиться на малюка. Він радий, що сьогодні батько вибрав його.

На картині зображена невелика частина будинку, в якому мешкає родина рибалки. Будинок досить старий. Мабуть, ці люди з бідної сім’ї і риболовля є частиною їх прожитку. Зі старого будинку визирає дівчисько. Ця сестричка хлопчаки. Тільки вона хоче пошкодувати свого улюбленого братика. Швидше за все, вона втішає його і говорить про те, що через деякий час він дійсно зможе допомогти батькові і піти з ним на справжнє, доросле заняття для чоловіків – на риболовлю.