Твір-опис за картиною К. Ф. Юона «Нова планета»

К. Ф. Юон, автор незвичайної для його стилю картини «Нова Планета», написаній у 1921 році. Костянтин Федорович – визнаний пейзажист, але ця картина – імпресіоністична. Художник хотів передати емоції людей, що побачили нову планету.

Картина «Нова Планета» виглядає космічної, не схожою на інші. Ми бачимо людей, зображених в чорних і коричневих кольорах, які розташовані по всьому периметру картини. Вони в химерних позах, вигнуті, тягнуть руки до планеті, витягуються у весь зріст. Деякі зовсім не бояться побачити це диво, навіть якщо згорять, їх інтерес вище простого почуття страху, вони біжать до нової планеті. А інші задкували тому, закрили голову від жару, що виходить від нової планети, падали ниць на землю і гинули.

Планета зображена яскраво-червоним колом. Насиченість кольору нагадує вогонь. Червоний колір на картині завжди виділяє центральний план, об’єкт, на який потрібно звернути увагу. Саме у червоної планети відбувається основне дійство: люди розуміють нове чи боятися його. Планета ніби палає, звертаючи на себе увагу, закликаючи і приваблюючи жителів.

Ми бачимо поруч ще кілька планет: три жовті кола, меншого розміру, хаотично розкидані по небу, нагадують супутники. У правому кутку видніється шматочок іншої жовтої планети, з темними плямами. Навколо неї розпливчастий коло, що нагадує язики багаття. Вона здається більше і умиротворенішою, але трохи втомленою від жителів і їх проблем.

Земля планети жителів намальована сірим каменем з виділяється структурою: виступами та вибоїнами.

Картина надзвичайна манерою виконання: поверх планети намальовані смуги. Вони здаються прозорими, текстурними, виділяють планети, над якими вони намальовані. Над червоною планетою вони червоні, а вгорі розмито-сірі. Над жовтою планетою вони сонячного кольору.

Юон хотів передати всю яскравість емоцій жителів через барвистість картини. Тонко проглядається символічність задуманого – події Жовтневої революції. Червоний колір – колір крові і жертовності, жовтий – світла надія на майбутнє. Таке іносказання допомогла домогтися ефекту іншої реальності, але з розумінням того, що відбувається. Революція по-справжньому змінила життя людей, відкрила для них нову державу.