Твір-опис за картиною І. в. Шишкіна «Зима в лісі (Іній)»

Однією з найкращих картин Івана Івановича Шишкіна є робота «Зима в лісі (Іній)». У його творчій галереї надзвичайно багато прекрасних робіт, однак, саме ця робота наповнена надзвичайною красою і загадковістю. Художник любив зображати на своїх полотнах краєвиди руської землі.

Вдивляючись у картину «Зима в лісі (Іній)» глядач потрапляє в чудове лісове царство, де все навколо вкутане білосніжним інеєм. Ми бачимо перед собою ліс, зображений в біло-чорних фарбах. А верхня частина картини заповнена чудовими відтінками блакитного неба.

Звертаючи увагу на картину, глядач може помітити, що одна частина лісу освітлена більше, ніж інша. Могутні, величні дерева манять своєю загадковістю і чарами. Зимовий лісовий пейзаж переданий настільки реалістично, що, вдивляючись у нього, переносишся на ту засніжену лісову стежку, чуєш звуки пробуджуючого лісу і хрускіт засніженій землі. Ліс оживає! Сонячні промені пронизують кожну його гілочку, висвітлюють найвіддаленіший і затемнений куток.

Вдивляючись у небо, глядач відчуває його нескінченність, захоплюється прекрасним блакитним відтінком, який кличе кожного з нас!

Вдивляючись у картину, можна відчути запах морозного повітря, який панує в лісі! Настільки вона реалістична! Спостерігаючи за зимовим ранком у лісі, відчуває всередині себе прилив сил і енергії. Хочеться жити, відчинивши свої крила. Російський ліс надзвичайно схожий на російську душу. Усередині кожного з нас є такі ж дві сторони – світла і темна! І тільки сила волі й характер можуть розкрити ту чи іншу сторону душі в більшій чи меншій мірі.

Картина Івана Івановича Шишкіна «Зима в лісі (Іній)» посідає гідну нішу серед робіт художника і є однією з кращих в рядах російської творчості.