Твір-опис за картиною І. в. Шишкіна «Сосни, освітлені сонцем»

І. в. Шишкін, автор чудового пейзажу «Сосни, освітлені сонцем», написаного в 1886 році. Шишкін визнаний народним майстром пейзажу, він передавав з точністю дрібні деталі природної краси.

Неймовірною свіжістю і зеленню наповнений пейзаж картини «Сосни, освітлені сонцем». Його чарівність і сила притягує погляд.

На передньому плані ми бачимо стрункі сосни, стовбур яких обліпив мох. На них лягає тінь від сусідніх дерев, ніби намагається приховати їх від зайвих очей. Сухі гілки сосен стирчать у різні сторони, ніби вказують шлях. Переливи світла передають реалістичність пейзажу.

На задньому плані ми бачимо інші дерева, які ледь помітні. Вони відрізняються лише відтінками зеленого і є фоном, щоб підкреслити передній план.

Тривалий зелений ліс створює ефект глибини. Хочеться побачити ліс в живу, пригорнутися до сосновій галявині. Земля намальована з дрібної вигорілою травою, подекуди пробиваються зелені рослини, на які сонце відображає свої ласкаві промені. Ми бачимо тіні на стовбурах дерев від гілок, від сосен. Тінь заворожує і додає глибину пейзажу. Хочеться вдивлятися і знаходити нові елементи реальності пейзажу. Також, можна зазначити, що ліс зображений таємничим, з особливим шармом. Дивлячись на картину, здається, що скоро білочка пробіжить по дереву або птах перелетить з гілки на гілку. Є відчуття динаміки картини.

Переважні фарби пейзажу – зелені. Всі відтінки яскраві і насичені, притягають погляд. Палітра не обмежується зеленим. У роботі також використаний жовтий, коричневий, чорний колір. Хоча розмах квітів не різноманітний, але їх вистачило, щоб передати душевність картини, показати різноманіття лісу.

Картина намальована маслом, що додає особливої м’якості штрихам, здається, що мазки перетікають один в одного, перехід мінімізований. Виникає почуття гордості, любові до природи. Хочеться стати єдиним цілим, долучитися до прекрасного.

Великий російський художник домігся такого ефекту, що неможливо відвести погляд від полотна. Хочеться шукати нові деталі, продумувати свій сюжет.

Помилуватися цією картиною можна в Третьяковській галереї.