Твір-опис за картиною І. в. Шишкіна «На півночі дикому…»

Картина «На півночі Дикому» була написана в 1891 році В. І. Шишкіним. Художник – майстер пейзажу, йому вдавалося найбільш реалістично передати характер природи, малюючи з натури. Картина названа першим рядком відомого вірша Лермонтова, була ілюстрацією до нього і в ній розкривається та ж тема – тема самотності. В ілюстрації цієї картини взяли участь і інші імениті художники.

Картина намальована в холодних тонах, переважно використовуються, білий колір і відтінки синього кольору. Головний задум художника – тема самотності, показати боротьбу дерева в цьому мертвому холоді, коли навколо немає нікого і чекати допомоги нізвідки. Але ми не бачимо, що сосні погано в такій обстановці, можливо, вона знайшла своє місце в житті.

Центральний план займає сосна засніжена. Коли дивишся на картину, то не можеш відвести погляд від цього загадкового дерева. Воно росте на краю гори, схил настільки майстерно змальований, що ми бачимо великі пластівці снігу, які усипали його. Сосна – символ людської гордості, підкорення вершин і хоробрість перед незвіданим. Можна порівняти образ сосни з людиною, вона володіє таким твердим духом, сміливістю і витримки. Ніякі перешкоди не зламають її. Висота сосни показує її велич перед такими умовами життя.

За деревом ми бачимо похмуре небо і бездонне ущелині. Що зберігають в собі його глибини? Ущелині здається нам неприступним, ніхто не зможе дістатися до самотнього дерева і порушити його величний спокій. Тінь виразно падає від сосни на снігову галявину, а значить вже глибока ніч. Ми не бачимо на полотні місяць, але ми бачимо цей легкий світло, яке вона випромінює на сосну. Невідомо, скільки років це дерево живе в таких умовах.

Фарби темні, від глибоких синіх до чорних, вони відображають свій колір на сніг блакитним відтінком. Такий прийом використовується для того, щоб максимального передати холод і мороз Півночі.

Можна уявити, що навколо тиша, яку інколи порушує шурхіт гілок сосни, які велично тримають шапки снігу. Ми дивимося на картину, і, здається, що ніщо не зможе порушити величний спокій цього дерева. Невідомо, скільки морозів і вітрів воно витримало. Дивлячись на сосну, що нам не хочеться її пожаліти. Відчуття, викликане побаченим – відчуття тихого смутку. Картина наводить на філософські роздуми, змушує замислитися про своє існування.