Твір-опис за картиною Ф. П. Решетнікова «Хлопчаки»

Картини, на яких зображені щасливі дітлахи, завжди випромінюють радість і веселощі. Адже саме дитинство було безтурботним часом в житті кожного з нас.

У творчому арсеналі Ф. П. Решетнікова є прекрасне полотно «Хлопчаки», на якій автор зобразив трьох хлопчиків. Вони забралися на дах високого будинку в одну з теплих літніх ночей і намагаються роздивитися всі принади ясного зоряного неба.

Один іншому вони розповідають якісь цікаві факти про зірки, про інших планетах, які оточують землю, про місяць або місяці. Як же їм цікаво, як вони захоплені своїми спостереженнями. Здається, що на одну мить, вони завмерли від несподіванки побаченого.

Образи хлопчиків передані чітко і реалістично. Один з героїв знає багато про зірок, тому, піднявши руку, він розповідає своїм товаришам про таємниці космосу. Можливо, друзі мріють про те, чи є життя на інших планетах, крім Землі, можливо людині висадиться на саму холодну або жарку планету сонячної системи? Про це ми, звичайно ж, не дізнаємося. Тільки автор картини, під час її написання, вклав якийсь сенс в розмови своїх маленьких героїв.

Якщо уважніше вдивитися в риси вирази облич хлопців, я бачу, що в їх очах торжествує захват. Вони так захоплені спостереженнями за яскравим зоряним небом, що зовсім не помічають, як пролітає час і ніч іде.

На задньому плані картини глядач бачить велику кількість світних вогнів з вікон будинків. Місто спить, він занурився в теплоту літньої ночі. Вона огорнула його своєю темрявою і немов не хоче випускати зі своїх обіймів.

Полотно Ф. П. Решетнікова заворожує не тільки сплячий місто, а й мене. Я наче перенісся туди, на дах висотного будинку і разом з хлопцями розглядаю краси нічного зоряного неба.