Твір-опис за картиною А. В. Іванова «Подвиг молодого киянина під час облоги Києва печенігами в 968 році»

Вікова «Повість временних літ» дуже часто була потужним натхненням для великих художників, які бажали зберегти фрагменти з її змісту. Не залишився осторонь і всіма відомий А. В. Іванов. Саме з-під його пензля вийшла в світ картина «Подвиг молодого киянина під час облоги Києва печенігами в 968 році».

У центрі картини зображений молодий юнак. Він голий, його тіло злегка прикрите червоною тканиною. Образ наповнений світлом, зображений у яскравих тонах, які чудово гармоніювали з навколишнім полчищем печенігів.

Ворогів автор зображує у темних, брудних фарбах, щоб ми могли побачити на картині протистояння добра і зла, хоробрості і злодійства.

А. В. Іванов любив епоху античності, тому, особливу увагу приділив образу юнака. Він малює його потужне, мускулатурное тіло, з сильними ногами, з міцними руками. Хлопець біжить до річки, на його ногах немає взуття. Він поспішає вскочити на свого коня і покликати на допомогу. Знання мови печенігів дозволяє йому потайки прокрастися крізь вороже військо і здійснити задумане.

Дивлячись на картину, перед нами відкривається явна боротьба добра і зла, протистояння хорошого і поганого. Хлопець стрімко біжить вперед. Біля його ніг лежить вмираючий печеніг. На обличчі ворога невдоволення від поразки. Він сірий і озлоблений. Його борода розтріпана, а тіло вимазане. Образ юнака абсолютно протилежний. Його витончені риси обличчя та благородні. Його вчинок можна назвати справжнім подвигом.

На задньому плані картини ми бачимо розбитий Київ. Жителі міста змучені військовими діями. Вони чекають допомоги і звільнення. І вся надія на цього молодого хлопця, який, не дивлячись ні на що, поспішає виконати свою місію. Червоний шарф на шиї киянина символізує його внутрішній порив, його прагнення до перемоги.

Картина А. В. Іванова наповнена вольовими, благородними якостями людини, який намагається врятувати інших жителів міста.