Твір-опис за картиною А. Ф. Лутфулліна «Три жінки»

Однією з кращих картин великого творця А. Ф. Лутфулліна є полотно «Три жінки». Воно було створено у 1969 році. Лутфуллин завжди прагнув виразити в своїх роботах всю ту любов, яку він відчував до батьківщини, до народу і людям.

На цій картині він зобразив трьох жінок, які сидять за столом і готуються до чаювання. Вони одягнені в національні, традиційні костюми. Їх голови пов’язані хустками, що говорить про їх сімейний стан. Всі заміжні жінки.

Навколишнє кімната досить проста. На столі стоять звичайні частування – чай, молоко і хліб. Ми розуміє, що перед нами прості жінки – трудівниці, які вирішили влаштувати невеликий перекус і приступати до подальшої, важкій роботі.

Звичайно, особливу увагу завойовують героїні полотна – три жінки. Вони зображені на весь свій зріст і займають більшу частину на картині. Перед нами жінки різного віку.

Главою родини є найстаріша жінка. Вона сидить по центру стола. На її обличчі ми помічаємо багато зморшок, що говорить про її мудрості. Свій життєвий досвід вона запрацювала, пройшовши крізь десятки життєвих випробувань. Вона відчувала і радість, і смуток, і біду і щастя. Вона пройшла всі життєві перешкоди і тепер може на мить відпочити і насолодитися ароматним напоєм.

Праворуч зображена жінка середніх років. Звичайно, до досвіду глави сім’ї їй ще далеко, але вона теж багато побачила на своєму життєвому шляху.

Зовсім молода дівчина сидить зліва. Швидше за все, саме тому, біля неї автор розташує квітучий кімнатний квітка – такий же гарний і повний сил, як і ця юна жінка.

Звертаючи увагу на задній план, ми ніби намагаємось виглянути у вікно і побачити все, що відбувається на вулиці. Спокійні і рідні для автора картини пейзажі, нагадують нам про те, що все в нашому житті рухається і не зупиняється. Одні покоління поступово замінюються іншими, більш молодими. Але для всіх цих поколінь саме сім’я є сенсом усього життя.