Твір-опис за картиною А. Ф. Лутфулліна «Очікування»

В 1970 році з-під пензля талановитого майстра виходить загадкове полотно «Очікування». Її автором стає А. Ф. Лутфуллин.

На тлі яскравих спогадів після Великої вітчизняної війни він зважується написати свою знамениту картину.

Центральними образами картини є жінки, які зображені на повний зріст. Їх персони заповнюють весь простір на картині. Перед нами автор малює жінок різних вікових груп. Вони одягнені в національні костюми. На ногах у них чоботи, голови покриті довгими хустками.

Чому саме жіночі образи з’явилися на творчій роботі автора. Це тому що, на думку творця цієї полотна, саме жінки можуть передати всі ті емоції та почуття, які їх турбують тонкі душі. За допомогою міміки вони можуть розповісти все, не використовуючи слів.

На обличчях героїнь картини ми бачимо страх і смуток. Швидше за все, вони отруїли на війну своїх чоловіків і синів. І тепер перебувають у повній розгубленості від того, чи вони повернуться і що буде далі з їх долями і життями.

На руках у найстаршої жінки сидить малюк. Швидше за все, це її онук. Батько хлопчаки пішов на війну, і тепер відповідальність за малюка лягла на сильні плечі цієї баби. На її обличчі багато зморшок, погляд мудрий і пронизливий. Але, навіть така доросла і випробувана життям жінка не знає, що буде далі.

В центрі зображена сама молода жінка. Вона ще не здатна утримувати свої емоції і почуття. Вона старанно намагається огорнути себе довгим хусткою і заспокоїти тремтіння, яка пронизала все тіло. Такій молодій дівчині ще не відомі почуття смутку і туги.

З іншого боку полотна зображена третя жінка. На перший погляд вона спокійна. Але, якщо уважно вдивитися в її очі, можна побачити ту тривогу і занепокоєння, з якими вона вдивляється вдалину, в дорогу, по якій улюблені чоловіки пішли на війну. Обличчя її недвижно, руки міцно стулені. І лише очі видають все емоції.