Твір-опис за картиною А. А. Рилова «В блакитному просторі»

Якщо вивчати великі роботи одного з найбільш знаменитих художників Росії – Аркадія Олександровича Рилова, можна простежити одну чітку особливість. Серед його полотен дуже багато картин, присвячених пейзажів рідного краю з дитинства і юнацтва.

Перші роки свого життя він провів на півночі, щодня спостерігаючи неймовірні пейзажні композиції, які надалі перенеслися на його знамениті полотна. Однією з таких картин є художня робота «У блакитному просторі», яка була написана в 1918 році.

Вона показує нам один з неймовірних оглядів місцевості холодної півночі, який покритий снігами. Розглядаючи картину, основна увага приваблює нескінченний простір, що створюють блакитне небо і синє море. На лінії горизонту вони об’єднуються воєдино.

Основна колірна гамма написаного полотна досить холодна. Синє море, яке злегка утворює невеликі хвилі після подиху вітру і чисте, блакитне небо, вкрите пухнастим, м’якими хмарами. Хмари пливуть слідом за поривами вітру, абсолютно не маючи можливості рухатися в своєму напрямі.

Верх картини заповнений зображенням величних птахів – білих лебедів, які широко розкривши крила і зібравшись в клин, несуть першу звістку про швидкий прихід весни і сонця, тепла і затишку.

На лінії горизонту можна помітити невеликий вітрильник. У порівнянні з нескінченними просторами синього моря, він здається таким беззахисним. Його білосніжні вітрила наповнюються потоками північного вітру і несуть вітрильник над хвилями. В одну мить нам може здатися, що він не пливе, а плавно летить над морськими водами.

Вдивляючись у цю картину, мене переповнюють особливі почуття. Мені здається, що всі дії і символи, які зображені на картині, оживають і стають цілком реальними. Я відчуваю запах морського вітру, чую клич лебединої зграї і розумію, що прихід весни не за горами, що скоро, засніжений пейзаж зміниться зеленими масивами і життя закипіла з новою силою.