Твір-опис за картиною А. А. Пластова «Мама»

Картина А. А. Пластова «Мама» зображена в яскравих і соковитих тонах. Вони передають сенс слова «мама» – світлий, райдужний, іскристий.

У центрі картини сидить жінка. Вона гойдає колиску з малюком, напевно, заспокоює його плач. Біля колиски стоїть дівчинка – ця старша сестричка того немовляти, який лежить в маленькому ліжечку.

На картині багато яскравого червоного кольору. Швидше за все, він символізує материнську любов і турботу. На задньому фоні збудована висока піраміда з червоних пір’яних подушок. На вікні помітна гілочка червоної горобини, яка стоїть у вазі.

На цій картині А. А. Пластів зображує найрідніших один одному людей – мати і дитя. Образ матері – це немов оберіг, який врятує від недуг, від злих і недобрих людей, захистить у важку хвилину. А образи діточок схожі на небесних ангелів. Вони одягнені в білі вбрання, що говорить про їх чистоту і непорочність.

Жінка хоче нагодувати маля, а старша сестричка намагається поспостерігати за цим. Вона ховає свого ведмедика за спиною, щоб не налякати дитину.

Якщо поглянути на будинок цієї сім’ї – він прибраний і чистий. Це означає, що його господиня постійно стежить за порядком. Старша дівчинка охайно одягнена в чисте платтячко, її волоски зібрані і акуратно заплетене. Ми розуміємо, що перед нами зображена справжня жінка – мати, яка стежить і приділяє увагу обом дітям.

На стіні висить портрет, швидше за все, це чоловік господині будинку і батько маленьких діточок. Він знаходиться на роботі і намагається забезпечити свою сім’ю всім необхідним. А жінка сидить вдома, виховує дітей і створює затишок і комфорт.

Ми бачимо, що материнська любов безмежна. Саме про це і хоче повідати нам автор. У ті часи саме сім’я була найбільшою життєвою цінністю, якою дорожили і яку оберігали.