Три злодійства Германна (по повісті Пушкіна «Пікова дама»)

Германн в повісті Пушкіна «Пікова дама» постає перед читачем у суперечливому образі. З одного боку він не грає в карти, веде дуже скромне життя без всяких надмірностей. З іншого боку, чоловік всю ніч безперервно стежить за грою в карти, але сам не грає. Це лише підтверджує, що він дуже азартний, але в той же час і скупий. Саме ці негативні риси характеру штовхають Германа на «три злодійства». Звичайно, це не про них йдеться у розмові Лизаветы з Томським. Це будуть інші вчинки, які повністю суперечать моралі.

Одним з «злодіянь» стане бажання розбагатіти за рахунок інших, тобто виграти гроші в карти за допомогою обману. Германн розраховує отримати від старої графині Томської комбінацію карт, за допомогою якої він виграє відразу три партії поспіль. Це допоможе здійснити його мрію і назавжди позбутися від потреби.

Другим злодійством стає те, яким чином він зібрався потрапити в розташуванні до Ганні Федорівні. Адже чоловік вирішив діяти через Лизавету. Він обдурив дівчину, змусивши повірити її в ті почуття, які зовсім до неї не мав. Це було дуже жорстоко по відношенню до вихованці старої графині. Адже дівчина встигла закохатися сама. Всі її думки займав він – Германн.

В одному з листів яке він в черговий раз зумів передати їй, була дуже палка і навіть практично ультимативна прохання. Германн вимагав побачення з Лизаветой. Судячи зі змісту листа, налаштований він був дуже рішуче, тому дівчина поступилася. Вона запросила чоловіка до себе в кімнату після балу, розповівши йому всі секрети проникнення в особняк Анни Федотівни Томській.

Це і стало причиною третього і найжахливішого за своєю суттю злодійства. Адже замість побачення із закоханою Лизаветой, Германн залишився в покоях старої графині. Він довго чекав її повернення. Нарешті, коли лакеї призвели стареньку, яка повернулася з балу, а служниці допомогли йому підготуватися до сну, вона залишилася одна. Сну не було, і жінка просто сиділа в кріслі розгойдувалася з боку в бік.

Чоловік розумів, що зволікати більше не можна, а іншого відповідного шансу дізнатися таємниці – не передбачається. Він виник перед старою леді і буквально почав випрошувати її, розкрити йому виграшну карточних схему. Томська продовжувала мовчати. З її погляду можна було зрозуміти, що жінка збентежена і не готова йти на контакт. Після декількох безуспішних спроб, коли всі докази у Германна закінчилися і гнів охопив його розум, чоловік рішуче дістав револьвер. Однак такою дією, він ще більше налякав бідну стареньку та несподівано померла.

Звичайно, ці три зла не пройшли безслідно для Германна. Він зійшов з розуму, коли програв усі свої заощадження. Чоловік надто багато поставив на кон», а саме свою честь і гідність. А його саме велике гріхопадіння почалося тоді, коли він вирішив проміняти почуття на гроші.

Саме погоня за легким достатком, зробило його нещасним в кінці історії. Ця гонитва, робить його вбивцею, забирає в нього всі заощадження і грунтовно пере майбутнє Германна.