Суперечка між Настею та Митрашей (за казкою-були Пришвіна «Комора сонця»)

Сироти Настя і Митраша жили недалеко від лісу, вирішують піти за весняної журавлиною. Коли всі збори були завершені, хлопці рано вранці, залишили будинок. Спочатку похід дітей проходив спокійно. Хлопці, спостерігаючи за природою, зустрічали світанок. Будь-які спори з братом Настя могла легко запобігти. Вона вже знала прості, але дійсні «способи маніпуляції».

Однак, підійшовши до роздоріжжі двох доріг, між хлопцями все ж сталося розбіжність у думках. Саме цей спір, спровокував сварку між братом і сестрою. Саме це і вплинуло на подальший результат в історії.

Доля спеціально створює таку ситуацію, після якої діти повинні зрозуміти, що тільки завдяки підтримці один одного, вони зможуть вижити. Сварки і розбіжності двох рідних сердець, не приведуть ні до чого хорошого. А вміння знайти компроміс і прийняти спільне рішення, допоможе дітям у подальшому дорослому житті.

Чому діти все ж розійшлися на розвилці в різні сторони? Кожному з них дана свобода вибору. І Настя, і Митраша вважають себе цілком самостійними. А так як батьки при житті дуже їх любили, то залишили в кожному частинку себе.

Від матері Насті дістався аналітичний розум, терпіння і добре серце. Тому інтуїція підказала дівчинці вибрати протоптану доріжку. Вона безуспішно намагалася пояснити упертому братикові, що той не правильно зрозумів слова батька, і треба йти туди, куди вказує залізна стрілочка. Їх батько був мисливцем. Після того, як глава родини загинув зачищаючи батьківщину, всі його речі, в тому числі компас, дісталися дітям. Митрашка дуже цінував цю річ. Батько одного разу сказав, що тільки вона здатна правильно вказати шлях додому, якщо той випадково заблукає.

Крім компаса, рушниці і інших речей, від батька Митрашке дісталося щось більше, не має ціну – справжній «чоловічий» характер, допитливий розум і дисциплінованість. Він був серйозним, впертим і, незважаючи на юний вік, завжди домагався своєї мети.

І ось тепер, на роздоріжжі, сестра наполягає згорнути із запланованого ним шляху, і піти в обхід! Це збурювало й ображало Митрашу. Невже вона сумнівається в батькових словах?! Невже ставить під сумніви і його власні висновки?!

Хлопчик був упевнений у своїй правоті і вірного товариша компас, який періодично подергивал стрілочкою. Тому він не чекаючи, сестри, звернув на іншу дорогу і пішов.

Розійшовшись по різних сторонах, хлопці ще не знали, що попереду їх чекало ще одне складне в житті випробування. Де кожен залишиться наодинці з прекрасною і дивовижною навколишнім середовищем. Там, де за будь-яким поворотом, може підстерігати небезпека. І куди можливо ще ніколи не ступала нога людини. Діти ще не знали, що один з них, неодмінно досягне своєї мети, а інший подивиться навіть смерті в очі. Не знали і те, що Настя буде до кінця днів картати себе, що залишила брата одного в лісі без продуктів, без моральної і фізичної підтримки.

Звичайно, казка-бувальщина Пришвіна «Комора сонця» закінчується добре. Брат з сестрою залишаться в живих, проте діти ніколи не забудуть цей спір біля лісової розвилки, який, ледь не став фатальним.