Справедливо чи висловлювання Конфуція: «Коли вам здасться, що ціль недосяжна, не змінюйте мета — змінюйте свій план дій»?

Я згодна з думкою автора, тому що недосяжних цілей не буває. Є у вас заповітна мета, то чому ви повинні її міняти? Звичайно, хочеться досягти мети як можна швидше, але ось далеко не завжди поспіх допомагає в успішності задуманого. Часто, поспішаючи, можна навпаки віддалити себе ще більше від бажаного.

Наприклад, мій брат був худим, схожим на рибу, що аж скелет було видно. Природно, йому хотілося не тільки видужати, але і домогтися рельєфного тіла. Він знав, що на це потрібен час, зусилля, завзятість і дотримання дієти – спеціального харчування з підвищеною кількістю білка і протеїну. Він вибрав швидкий метод: купив в тренажерному залі сухий протеїн і почав його вживати разом з їжею. Звичайно, результат не змусив себе довго чекати. Але в організмі з’явилася звичка до протеїну, від якої важко було позбутися. Тоді він зрозумів свою помилку і вирішив позбутися від шкідливої звички. Спочатку, брат купував добавки з ваніллю, потрібно було підібрати щось схоже. Він варив пшеничну кашу і насипав туди ванілін – це було і корисно і ефективно. Тільки потрібно було почекати результату трохи довше, але без шкоди для здоров’я. Цей приклад показує, що якщо результат здається недосяжним або не виправдовує себе, то потрібно обрати іншу тактику.

На прикладі Чичикова з повісті Н.В. Гоголя «Мертві душі» ми бачимо неправильні засоби для досягнення мети при величезному бажанні. Чичиков, об’їжджав всіх поміщиків, намагався привласнити собі їх «мертві душі», але у нього нічого не вийшло, і він поїхав з міста в засмучених почуттях.

На жаль, другий том був спалений великим письменником, і ми не дізнаємося, може Чичиков повернувся назад і все-таки переконав поміщиків в правильності своєї ідеї. Цей приклад показує, що мета досяжна і герой не відмовився від неї, але вибрав неправильні методи і не зміг домогтися бажаного.

Таким чином, вислів мудрого Конфуція, абсолютна вірне. Якщо є мета, то навіщо від неї відмовлятися? Це як старий замок і до нього потрібно знайти ключик підібрати його так, щоб він увійшов в личинку механізму. І якщо ключ не підходить, то треба знайти інший.

Деколи, у людей відпускаються руки, немає бажання досягти мети, їм потрібна відвага, яка наситить їх новими ідеями і силами. Людина – розумна істота і він в змозі продумати кілька планів дії, як це робили великі полководці. У них же теж не виходило все відразу, їх допомагав метод проб і помилок, щоб досягти більш ефективної тактики.