Сон Германна (аналіз та значення епізоду повісті Пушкіна «Пікова дама»)

Германн в повісті Пушкіна «Пікова дама» є головним героєм. Він буквально одержимий маніакальною думкою виграти за допомогою трьох таємних карт. Однак як дізнатися у старої графині Томської, що це виграшна комбінація – чоловік не знав. Він годинами стояв під вікнами її будинку в надії отримати хоч якийсь знак. А коли повертався додому і лягав спати, то сни його теж були наповнені грою. В тій грі він знав секрет. Чоловік ставив і вигравав. Він з жадібністю складав гроші до себе в кишені.

Саме цей сон підштовхує військового до дії. Чоловік, вирішується нарешті проникнути в будинок до графині і поговорити з нею. Потрібно терміново вивідати у неї «заповітні три карти», поки та ще не померла.

В голові у Германна виник план як це зробити. Лизаветы вже досить «підготовлена» до побачення з ним і навіть можливо закохана. Саме від неї він дізнається, як проникнути в будинок до Ганни Федотівни Томській.

Розрахунки Германна виявилися вірними. Лізавета по своїй наївності дійсно в листі вказала, як можна непомітно проникнути в будинок і не виявити себе. Вона в найдрібніших подробицях описала йому своє «місце знаходження» в будинку, шлях до якого проходить через спальню графині.

Оволодівши цією інформацією, Германн відразу спалив лист. Він без праці в призначену ніч опинився в покоях Томській і став чекати її прибуття. Його абсолютно не цікавило рандеву з дівчиною.

Коли графиня в супроводі лакеїв з’явилася з балу і залишилася в повній самоті, перед нею одразу ж виник Германн. Але жінка, на його благання відповіла, що інформація, про яку він просить розповісти, не що інше, як вигадка. Германн в пориві гніву дістав револьвер, але графиня вже була мертва.

Після похорону бабусі Германн не міг знайти собі місця. Він був засмучений тим, що не зміг домогтися відповіді у неї, а не тому, що до смерті налякав жінку. Він багато випив спиртного і ліг спати прямо в одязі.

Через деякий час він почув чиїсь кроки, двері перед ним відчинилися, і в кімнату увійшла покійна. Вона зізналася, що її змусили прийти до Германну і розповісти про трьох картах. Однак видавши таємницю, жінка «заповіла» чоловікові одружитися на Лизавете і більше ніколи не брати в руки карти.

Можливо, це теж був сон. Його хворе свідомість і підсвідомість настільки були змучені думками про «втрачене» шансі, що розум просто перестав реагувати. Чоловік своєю жадібністю і жорстокістю буквально знищував себе. Його «шалена гонитва» за виграшем призвели до маніакального стану. Він став людиною з ушкодженим розумом.

Однак карта трійки, яку назвала графиня, в першій грі збагатила чоловіка. У другій грі озвучена «сімка» подвоїло його і без того нескромну прибуток від першої гри. А в третій раз, чоловік був упевнений, що у нього в руках туз. Однак, його стан, в якому він так довго перебував, геть затьмарило його розум, що за фактом замість туза виявилася пікова дама.

В особі цієї дами Германн розгледів графиню, яка в ту ніч обіцяла незліченні багатства, а в підсумку зробила його жебраком.