Що значить бути хоробрим?

Мужність – якість характеру гідного людини. Це означає, що такій людині не страшні будь-які перешкоди. Коли поруч з вами є такий приятель, можна не боятися гуляти темними вечорами, адже він зможе заступитися за вас, а не кинутися тікати, що п’яти будуть виблискувати. Хоробрий людина сильна духом і не дасть приводу засумніватися в його наміри.

Синоніми до поняття хоробрість багато – мужність, сміливість. Хоробрим людям присвячено багато сюжети класичної літератури. Автори писали про них, щоб люди пам’ятали і знали своїх захисників. Саме література дозволяє нам не забувати про великі подвиги, багато з яких засновані на реальних подіях. Один з пам’ятних прикладів – це поведінка Тараса Бульби.

Микола Васильович Гоголь показав його хоробрим чоловіком в епізоді, коли він дізнався, що його син потрапив до ворога в полон і пробрався до них для його захисту. Батьківську турботу і любов зробило свою справу і спонукало його на цей хоробрий вчинок. Коли Остапа мучили на площі, катували, Тарас не побоявся бути вбитим, відгукнувся на клич сина. В останні хвилини життя Остап знав, що батько поруч і це додало йому внутрішнього спокою.

Таким чином, Тарас Бульба проявив хоробрість заради того, щоб підтримати сина, хоча він вже був за крок від смерті. Його хоробрість переборола страх того, що його самого можуть вбити. Наражаючи на небезпеку себе, він дав крапельку любові своєму синові.

Не тільки в літературних творах, але й в історичних подіях були хоробрі герої. Вони ні на хвилину не замислювалися, щоб вчинити інакше. Всім відомий вчинок Івана Сусаніна, який віддав своє життя за те, що відвести подалі від ворогів співвітчизників. Він встиг попередити односельців про небезпеки, що насувається, убезпечив їх, але його піддали смертної тортурам: вбивали в муках, розрізавши його тіло на дрібні шматочки. Це справді хоробрий вчинок гідного людини, про який пам’ятає і сучасне покоління. Хоробрість Івана залишилася в серцях на багато років.

Таким чином, бути хоробрим означати не бояться нікого і нічого, ризикувати не лише становищем у суспільстві, але й власним життям. Хоробрість допомагає сильній людині врятувати слабкого, виручити і вберегти від небезпеки. Хоробрі люди в будь-який момент готові прийти на допомогу, не замислюючись про наслідки. Таких людей поважають і цінують у суспільстві. На жаль, наше покоління не замислюється про інших людей.