Що таке взаємовиручка?

Взаємовиручка означає взаємну, взаємну допомогу в якійсь справі. Без взаємодопомоги, взаємовиручки дуже важко жити в суспільстві. Свідомість необхідності виручати один одного — це як страховка в непередбачених обставинах. Як би не був стійок людина, на самоті він може і не впоратися з ударом долі, але приспіла підтримка друзів допоможе подолати біду.

Справжня взаємодопомога будується не на принципі «ти — мені, я — тобі», вона заснована на безоплатному наданні допомоги. Один чоловік виручає іншого, іншого, третього і далі. І в цьому випадку спрацьовує закон бумерангу. Добро, як і зло, має властивість повертатися до першоджерела, а саме — до того, хто допоміг комусь, не сподіваючись на подяку. Бажання виручити з біди повинно вважатися нормою в людському суспільстві, інакше в ньому запанує байдужість — моральне розкладання.

Героїня оповідання Нари Айне «Побиття» Агнія добра і дуже смілива дівчинка. Наділена від природи красою принцеси, вона відмовляється від цього образу, коли стикається з байдужістю до зла однокласників. Спостерігати байдуже за чиїмось побиттям було їх правилом. Обрізавши і перефарбувавши свої чудові волосся, Агнія записалася на всі секції, і стала безстрашно вступати в бійки. Ні однокласники, ні вчителі не розуміли, з-за чого вона билася.

Одного разу Агнія кинулася на захист хлопчаки-сердечника, над яким знущалися старшокласники. Вона мужньо билася одна з групою хуліганів, для неї все могло скінчитися дуже погано, але несподівано семикласник Вітька з репутацією тіхоні врятував її. Один серед усіх байдужих спостерігачів він пригрозив мерзотникам викликати міліцію, і ті відступили. Вітька ризикував, негідники могли відібрати телефон і теж побити його, але він не міг вчинити інакше. Агнія справедливо назвала його сміливою людиною.

Це приклад справжньої взаємовиручки: Агнія заступилася за слабкого, хворого хлопчика, їй допоміг інший хлопчик.

Життя дає достатньо прикладів взаємовиручки. В нашій країні не раз траплялися стихійні лиха: пожежі, повені. Всім світом люди допомагали постраждалим. Посилали одяг, необхідні для життя речі, збирали гроші. Не раз всією країною збирали гроші для хворих дітей, які потребують операції, і всі раділи, коли вдавалося врятувати життя дитині.

Отже, приклади з літератури, і з життя підтверджують безцінність взаємовиручки серед людей. Біда завжди приходить несподівано, і зіткнувся з нею людині потрібна підтримка. А той, хто її надає, стає душевно багатші, він теж набуває цінність іншого порядку. І в цьому теж полягає взаємовиручка.