Що таке спадковість поколінь?

Спадкоємність – це збереження яких-небудь елементів під час розвитку когось або чогось. Під наступністю поколінь увазі передачу сімейних цінностей, певних поглядів, ідей. Іноді спадкоємність проявляються в тому, що діти вибирають ту ж професію, що й їхні батьки.

Я думаю, що спадкоємність буває добровільна і примусова. Часто батьки нав’язують дітям свої погляди на життя, на вічні проблеми дружби, любові, шлюбу та ін Старші також нерідко вирішують, ким стане дитина, наполягають, щоб він продовжив їх справа, позбавляючи чадо можливості зробити вибір самостійно. Якщо ж спадкоємність добровільна, дитина чи молода людина вбирає сімейні традиції як губка, усвідомлено обирає професію батьків, а потім віддається їй з любов’ю.

Проблему наступності можна помітити в творах багатьох письменників. Не завжди вона виходить на перший план, однак, якщо пошукати між рядками, можна зробити для себе важливі висновки. Андрій Болконський з роману А. Н. Толстого «Війна і мир» – син відставного генерала. Він розумний, суворим до себе і це не дивно, адже саме такими якостями володів і його батько Микола Болконський. Молодий князь присвячує своє життя службі, мріє про славу. І це теж приклад спадкоємності, адже син стає на стежку, яку почав топтати його батько. Його добровільне бажання, а не нав’язане батьком.

Образ Андрія Болконського показує, що спадкоємністю можна вважати загальні риси характеру і заняття батьків і дітей.

Спадкоємність поглядів, ідей можна помітити в романі Б. Васильєва «Завтра була війна». Дочка Люберецкого Віка така ж вольнодумная, як і її батько. Вона сміливо зачитує в колі однокласників заборонені вірші Єсеніна С.. Навіть після нотацій Валендры Віка не відмовляється від своїх поглядів. Невидима зв’язок з батьком проявляється після того як дівчинка вчинила самогубство. Їй легше було покинути цей світ, ніж зрадити самого дорогого людини.

Цей приклад показує, що спадкоємність поколінь пов’язує тонкої, але дуже міцною ниточкою батьків і дітей.

Наступність сімейних традицій продемонстрована в романі І. Гончарова «Обломов». Головний герой твору – дворян дуже пасивний. Замість того, щоб щось робити, він думає, мріє. Проте, через бездіяльність думки так і залишаються нереалізованими. Іллю Ілліча не цікавлять ніякі заходи, тому друзі не можуть витягнути його у світ. В одному з епізодів роману дізнаємося, що такий порядок був заведений в будинку батьків Іллі Ілліча. Син просто успадкував його.

Цей приклад показує, що діти часто наслідують традиції батьків, устрій їх життя, не замислюючись про наслідки.

Таким чином, наступність можна назвати містком, який допомагає різним поколінням зберігати зв’язок протягом століть. Тим не менше, потрібно думати над тим, що ти береш від старших поколінь.