Що таке синівський борг?

Є така фраза, що ніхто нікому нічого не повинен. Я вважаю, що цей вислів трактується неправильно. У нашому житті є багато людей, яким ми зобов’язані. В першу чергу, це наші батьки. Ці люди дали нам життя і виховали нас. Ми зобов’язані їм практично всім, що маємо. Батьки не вічні, з кожним роком, на жаль, їх здоров’я не покращується, тому діти зобов’язані надавати їм будь-яку допомогу. Я вважаю, що «синівський обов’язок» – забезпечити батькам приємну старість.

В російській літературі, як і в світовій, тема «батьків і дітей» стоїть досить гостро. Кожен твір описує якісь родинні взаємини і проблеми. Наприклад, розповідь Паустовського «Телеграма». Здавалося б, буденна ситуація: дочка виросла і поїхала у велике місто, а мати залишила напризволяще в маленькому селі. Так відбувається дуже часто. Але дочка Настя відмовляється навіть дзвонити рідної матері. Вона не відчуває перед нею ніякого боргу. Дівчина забула, скільки часу витратила мати на неї в дитинстві, як вона переживала за свою дівчинку. Настя навіть не читає телеграми і листи від Катерини Петрівни.

Тільки одного разу, коли принесли похоронку, дівчина усвідомила свої помилки. Але, як часто буває, вже не може повернути час назад і сказати матері найголовніші слова. Настя не виконала свій синівський обов’язок» і до кінця життя залишиться винною перед матір’ю. Плакати і благати про прощення вже не у кого, та й пізно.

Інший приклад «синівської боргу» для мене – це Микола Петрович Кірсанов з роману «батьки і діти» Тургенєва І. З.. Ця людина знаходиться посередині поколінь: у нього є старший брат і батько, а також син. Микола Петрович намагається зберегти кращі традиції і передати їх своєму синові і в той же час він намагається бути ближче до Аркадію, щоб зберегти цю хитку зв’язок між батьком і сином-підлітком, для якого думка батька нічого не значить, бо ровесники служать істиною в останній інстанції. Вміло виходить це у Миколи Петровича. Він підпорядковується братові і не одружується на коханій дівчині, тому що це суперечить засадам їх сім’ї. Це і є справжній «синівський борг», коли дорослий син підпорядковується батькові незважаючи ні на що. Микола Петрович – людина старого гарту, тому він не може зруйнувати те, що створювалося століттями і тисячоліттями. Старший Кірсанов – еталон сина і батька. Адже він не може кинути свого сина одного у великому незнайомому місті, а поезжает за ним.

«Синівський обов’язок» – це не порожні слова для людини, яка цінує і поважає не тільки свою родину, але й предків. Ми повинні піклуватися про батьків у старості, щоб потім наші діти подбали про нас, коли ми станемо немічними. Приклад батьків – найкращий засіб переконання у всі часи.