Що таке мрія?

Важко знайти людину без мрії. В одного вона скромна, уяву іншого ж малює грандіозні плани. Хтось напролом йде до своєї мрії, а хтось лише плекає її в солодких думах. Тим не менш, не всі задаються питанням, що ж таке мрія? Я думаю, що відповідь на нього допоможе втілити мрії в реальність.

У тлумачному словнику сказано, що мрія – те, що створюється в думках, уяві, це предмет прагнень. Відштовхуючись від цього визначення, можна сказати, що мрії – ніщо інше, як ілюзія. Чому ж мрія настільки дорога людині? Напевно, через те вона дарує йому солодке передчуття втілення цієї ілюзії в реальність.

Що таке мрія розкажуть не тільки словники, але і література, правда, відповідь доведеться шукати між рядків. Тема мрій розкривається у багатьох творах, адже практично кожен літературний герой прагне до чогось.

Центральне місце ця проблема займає в оповіданні А. П. Чехова «Агрус». У ньому Іван Іванович розповідає про брата Миколу і його мрії. Дитинство брати провели в селі, а кар’єру будували в місті. Микола став чиновником, але місто виявився занадто нудним і тісним. Так чоловіка полонили мрії про власній заміській садибі. У цьому випадку мрія – не просто плід уяви, а цілком конкретна мета. Герой прекрасно розуміє, що може її здійснити, якщо буде працювати, не покладаючи рук. В кінці ми бачимо, що герой зумів перетворити мрію в реальність. Але варто звернути увагу і на те, що мрії теж змінили людини, причому не в кращу сторону: він став жадібним і зарозумілим.

Цей приклад показує, що мрія – цілком реальні прагнення. Ось тільки треба бути обережним з мріями, не можна дозволяти їм управляти собою.

Про славу мріє головний герой роману Л. Н. Толстого «Війна і світ» Андрій Болконський. Його мрії, прагнення, породжені соціально-історичної обстановкою. Князь живе під час великих битв, його сучасники захоплюються перемогами Наполеона. Полководець викликає повагу і страх навіть у тих, хто його ні разу не бачив. Не дивно, що багато молоді люди цієї епохи живуть мріями про подвиги.

Андрій Болконський готовий покласти життя на вівтар слави. Герой думає, що це зробить його щасливим. Його мрія виявляється ілюзією, яка розбивається, коли чоловік виявляється на грані між життям і смертю. Аустерлицкое небо підказує князю, що його прагнення до подвигів – ніщо інше, як земна суєта. У гонитві за цими мріями можна провести все життя, але навіть їх здійснення не гарантує щастя. Так мрія героя лопається, як мильна бульбашка.

Л. Н. Толстой зумів показати, що мрія може бути оманою, ілюзією, створеної суспільством. Потрібно вміти відрізняти справжні мрії від помилкових.

Приклади з літератури підштовхують до висновку, що мрії – це образи, які створюються уявою під впливом певних ситуацій. Не всі мрії здійснюються, деякі з них розвіюються вітром випадку, події або потрясіння.