Що станеться з людиною, якщо у нього відібрати мрію?

Кожен з нас слід за мрією, така вже людська натура. До маренням ставляться по-різному: хтось готовий присвятити їм усе своє життя, докладаючи зусилля для їх реалізації, а хтось може з легкістю відмовитися від мрії, переключившись на іншу. Від ставлення людини до своїх прагнень залежить, що з ним станеться, якщо відібрати у нього мрію.

Думаю, що якщо зруйнувати мрію того, хто вважає її сенсом життя, то це вб’є людину. Я маю на увазі загибель душевну, хоч і від фізичної, в такому випадку, ніхто не застрахований. Мрійник, для якого мрії були єдиним промінчиком світла, що пробивається крізь сірі будні, може навіть зважитися на самогубство.

Якщо ж мрія займала в житті людини не найважливіше місце, він переживе цю втрату. Так, це може виявитися дуже складною справою, але повна відмова від таких мрій – справа часу. Крім того, якщо людина не просто існує, а наповнює кожен свій день яскравими подіями, будує плани на майбутнє, швидше за все, їм заволодіє інша мрія.

На питання, що станеться з людиною, якщо у нього відібрати мрію, допоможе відповісти література. Багато письменники порушували цю проблему, показуючи наслідки втрати мрій. Мрія головного героя М. Булгакова «Майстер і Маргарита» – розповісти народу історію Ієшуа Га-Ноцрі, написавши про нього роман. Доля подарувала Майстрові шанс здійснити його мрію. Чоловік виграв у лотерею. На виграні гроші зняв невелику квартирку і почав творити. Але цензура не могла пропустити крамольне твори. На Майстра обрушилася критика. Його мрія звалилася в один момент.

Герой не зміг пережити цього. Він опинився в будинку для душевнохворих, втратив зв’язок з коханою, а своє творіння спалив. Можна припустити, що Майстер більше не зміг би повернутися до письменницькому праці, так як це прагнення зрубали на корені.

Приклад Майстра доводить, що відібрати у людини мрію деколи те ж саме, що вбити його. Це стосується людей, в житті яких прагнення відіграють головну роль.

Піскарьов, головний герой повісті М. Гоголя «Невський проспект», зустрічає на вулиці дуже красиву дівчину. Художник відчуває, що закохався. У нього виникає мрія про відносини з прекрасною незнайомкою, щасливого життя з нею. Виявилося, дівчина працювала в публічному домі. Художник вирішив урятувати її від такої долі. Він знову відвідав будинок терпимості, але на цей раз зрозумів, що дівчина не виправиться. Так незнайомка подарувала чоловікові мрію і сама ж її відібрала. Піскарьов не зміг пережити такого удару і покінчив з собою.

Образ Піскарьова доводить, що людині може бути дуже важко взяти себе в руки, коли його мрії руйнуються. Таке трапляється, коли мрії опановують і розумом, і серцем людини.

Можна зробити висновок, що для деяких людей мрія значить дуже багато, якщо відібрати її, можна розтерзати душу людини і навіть підштовхнути його до самогубства.