Що штовхає людину на помсту?

Помста не виникає з нізвідки. Найчастіше людину штовхають на це різні обставини, велика образа. У східній культурі, наприклад, помста – це благородна справа, що дозволяє відновити справедливість. Особливо, якщо справа стосується кровної помсти або помсти за спаплюжену честь сім’ї. Але в сучасному світському суспільстві помста розглядається як негативне явище, що руйнує людину зсередини. Незважаючи на це, люди все одно мстять один одному. Що штовхає людину на помсту? Як мені здається, бажання розплати і справедливості змушує ображеної людини мстити. Кожен з нас хоче заспокоїти свою душу, а за допомогою помсти це зробити набагато простіше.

В літературі є незліченно кількість прикладів помсти. Чому княгиня Ольга чотири рази використовувала саме цей шлях для відновлення справедливості? Жінка віддала належне тим, із-за яких загинув її чоловік. Крім цього вона відстояла свою честь і зберегла життя синові. Судити Ольгу дуже складно, адже в той час дуже складно було бути великодушним і прощати. Але її не можна виправдати. Можна захоплюватися її мудрістю, але шляхи її помсти були надзвичайно жорстокі. Закапувати послів живцем, єхидно над ними насміхатися і уражати – не найкраща якість для владної княгині. Але там все диктував час.

У повісті А. С. Пушкіна «Постріл» для головного героя Сільвіо помста стає сенсом усього життя. Головний герой в душі тішив себе думкою про помсту головному свого недруга. Сильвіо не помічав, що це бажання помсти зруйнував його життя. Для нього було важливо не скільки помститися, скільки побачити в очах ворога безпорадність і страх. Сильвіо не стріляє в графа в підходящий момент, він задоволений тим, що недруг випробував приниження і відчай. Чи Принесла ця помста задоволення для головного героя? Швидше за все так, але за це він сам поплатився смертю. Пушкін показує прикладом Сильвіо, що помста – це не сенс життя і не спосіб вирішення проблеми. Тільки думка про відплату може висушити душу і спалити її зсередини.

Людина віддається помсти в силу різних причин. Княгиня Ольга мстила не тільки за державу і землі, але і за свою сім’ю. Вона змусила всіх заплатити за приниження і зміряти свого чоловіка. Граф висміяв Сільвіо на очах у всього полку, цей вчинок можна було пробачити. Головний герой повісті довгий час виношував плани помсти і все-таки домігся своєї мети. Автори творів говорять своїм читачам, що помста не може приносити задоволення для людської душі. Помста робить людей черствими, зарозумілими і злими. Складно сказати, кому відплата приносить більше шкоди: меснику або його жертві. Я впевнена, що шкоди отримує саме месник. А всім, хто бажає віддати належне іншій людині, слід пам’ятати одне крилатий вислів: «Сладчайшая помста – це прощення».