Що означає «принести мрію в жертву» чого-небудь?

«Приносити в жертву» – стале словосполучення, яке означає «відмовлятися від чогось або когось, заради кого – або чого-небудь». Таким чином, вираз «принести мрію в жертву» означає відмовитись від реалізації своїх мрій заради когось або чогось.

Не всім мріям судилося збуватися, на що є багато причин. Одна з найпоширеніших – відмова від прагнень в ім’я чого-небудь або ж заради ближнього. Таке трапляється, коли людина постає перед вибором: мрія чи особисте щастя, мрія чи багатство, слава, влада, мрія чи кар’єра. Принести в жертву мрії деколи дуже непросто, особливо якщо вони йдуть від серця, жевріє в душі з дитячих років. Жаль про це може переслідувати все життя, але іноді вибір не в користь душевних поривів є єдино правильним

В літературі є чимало героїв, яким довелося принести свою мрію в жертву. Їх приклади допомагають читачеві побачити, які наслідки такого вчинку. Головна героїня повісті А. Купріна «Олеся» мріяла про щасливе життя з Іваном. Олеся була непростою дівчиною, адже мала магічними здібностями. Як-то, ворожачи на картах, вона побачила, що відносини з коханим принесуть їй біль і розчарування.

Мрія дівчини виявилася сильнішою передбачення. Олеся вирішила змінитися. Вона почала ходити в церкву разом з коханим, вести спосіб життя, угодний йому. Реальність виявилася жорстокою: героїню побили парафіянки. Пелена, зіткана з марень, спала. Олеся усвідомила, що їм з Іваном не судилося бути разом, оскільки вони представники різних світів». Дівчині довелося пожертвувати своєю мрією заради коханого. Вона знала, що відносини принесуть страждання і йому.

Цей приклад показує, що жертвувати мрією заради дорогого серцю людини доводиться іноді під натиском оточуючих. В таких ситуаціях виявляється, що далеко не все в наших руках».

Довелося пожертвувати мрією і Майстру з роману М Булгакова «Майстер і Маргарита». Чоловік дуже хотів написати і опублікувати книгу, в якій були б розкриті вічні пороки суспільства. Майстер навіть опинився «на порозі» своїх мрій, але відчинити заповітні двері так і не вийшло. Герой старанно працював над твором, але спроба опублікувати його виявилася марною. На творіння Майстра обрушився шквал критики.

Утиски і образи з боку цензури зробили свою справу. Чоловікові довелося відмовитися від своєї мрії. Можна вважати цей відмову жертвою? Я думаю, що, в деякій мірі, так. Майстер чудово розумів, що за таких обставин може постраждати не тільки він, але і Маргарита.

Можна зробити висновок, що «принести мрію в жертву» означає відмовитися від неї. Стверджувати, що людина пожертвував своїми прагненнями можна тоді, коли це зроблено заради чого-небудь або кого-небудь.