Що означає бути «вічним дитиною»?

Всі ми колись були дітьми, але хтось переростає цей період, а хто-то в душі залишається дитиною. Дитяча сутність проявляється в характері, вчинках. Часто люди приховують її під оболонкою серйозності, боячись здатися смішними, дурними.

Фраза «вічний дитина» викликає у мене неоднозначні асоціації. Так можуть називати людину, яка вміє бути таким же щирим, як дитя, радіти простим речам, невимушено веселитися. З іншого ж боку «вічний дитина» – людина не самостійна, не здатний на серйозні вчинки. Йому постійно потрібно відчувати чиюсь опіку, захист. Приймаючи рішення, «вічний дитина» швидше прислухається до думки старших, більш досвідчених людей, ніж послухає свій розум і серце.

На питання, що значить бути «вічним дитиною», допоможе відповісти література. Перший твір, яке приходить на розум – казка Джеймса Баррі «Пітер Пен». У ній ми знайомимося з героєм, який не хоче дорослішати і заради цього навіть втік з дому. Це і є Пітер Пен. Він живе в оточенні фей, хлопчаків, піратів. Його вчинки важко назвати серйозними, життя Пітер Пен сприймає як гру.

Пітер Пен – наскільки яскравий приклад «вічної дитини», що його ім’ям назвали хворобу, викликану психічними відхиленнями. Тих, які не хочуть виростати називають людьми з синдромом Пітера Пена».

Я вважаю, що «вічним дитиною» можна назвати і Катерину Туркину, головну героїню оповідання А. П. Чехова «Іонич». Батьки дівчини у всьому їй потурали, були переконані, що їхня донька має неабиякий талант. Дівчина звикла, що може робити, що забажає і не нести за це відповідальності. Так і залишилася Катерина «вічним дитиною».

Хіба не дитячість злий жарт над Дмитром Ионычем? Дівчина призначила молодій людині побачення на кладовище, а сама не прийшла. Вона абсолютно не замислювалася над наслідками. Мені здається, все з-за того, що Катерина ще, просто, не навчилася сприймати відносини серйозно, не розуміла, що почуття іншої людини – не іграшка.

Як дитина, Туркіна наївно вірила у свій талант до музики, навіть поїхала вчитися, але з цього теж нічого не вийшло. Минуло кілька років, Катерина знову повернулася до батьків. Дівчина вирішила, що після всього, що сталося, зможе повернути любов Старцева. Це показує не тільки відчай, але і дитячість.

Приклад Катерини Turkinoj показує, що «вічний дитина» – це той, хто не вміє серйозно сприймати дорослі проблеми, самостійно їх вирішувати. Той, хто дивиться на світ очима, повними наївності.

Можна зробити висновок, що «вічний дитина» – людина, який подорослішав фізично, але в душі залишається дитиною безвідповідальним, примхливим, несерйозним. Але є в такій особливості внутрішнього світу і плюс: «вічні діти» вміють радіти дрібницям, звільняти себе від повсякденних проблем.