Сама улюблена річ

Людині властиво прив’язуватися до речей, якщо вони пов’язані з якимись переживаннями і спогадами. Річ стає улюбленою і значимою, якщо вона подарована дорогим людиною і приносить користь.

Багато моїх однокласники улюбленою річчю називають телефон, планшет або комп’ютер. Хлопчики нерідко вважають найулюбленішою річчю мопед або скутер. Я більше за все я ціную однією книгою. Це «Хроніки Нарнії» Клайва Льюїса.

Мені подарувала мама на день народження. Дуже товста книга в вісімсот п’ятдесят сторінок з ілюстраціями. На обкладинці зображений лев. Я мріяла цікаве читання. До цього я дивився однойменний фільм, який мені дуже сподобався.

Коли я поринула у читання «Хронік», я зрозуміла, що книга діє набагато сильніше. Написана вона просто, але про дуже глибокі речі. Коли я завершила читання останньої глави «Хронік», мені не хотілося розлучатися з книгою. Я зверталася до неї ще кілька разів. Перечитуючи, я щоразу відкривав для себе нове розуміння якогось моменту в книзі.

Захопленість «Хроніками Нарнії» вилилася у мене в серію малюнків, присвячених подіям «Хронік». У малюнках були зображені: прекрасний Аслан з потужною гривою, ліхтарний стовп у лісі, загадковий платтяна шафа, юні королі і королеви, принц Каспіан, корабель «Підкорювач Зорі» і, нарешті, учасники Останньої Битви.

Тепер я бачу недосконалість цих малюнків, зараз я зробила б їх по-іншому, але зберігаю їх як пам’ять про свої враження. Книга стоїть на полиці. Я звернуся до неї, коли багато забудеться або коли стане сумно. Ця книга мені така дорога, що я нікому не даю її почитати. Я не хочу, щоб вона була в чиїхось руках.

Для своєї подруги я купила таку ж книгу, хоча коштує вона недешево, і подарувала їй на день народження. Тепер у кожної з нас є своя книга. Вона теж захопилася її читанням, і тепер ми можемо ділитися один з одним своїми враженнями. Ми разом дивимося фільми, створені за «Хроніками Нарнії». Це здорово, коли друзям цікаво читати, дивитися і обговорювати одне і те ж.

Напевно, пройде час, і найулюбленіша зараз річ втратить свою актуальність, з’явиться щось інше. Але я думаю, що книга «Хроніки Нарнії» назавжди залишиться у мене і як мамин подарунок, і як пам’ять про минуле захоплення. І, можливо, коли-небудь вона стане улюбленою книгою моїх дітей.