Російський національний характер в повісті Лєскова «Зачарований мандрівник»

Багато літературні роботи Н.С. Лєскова наповнені чудовими персонажами, які здатні розкрити справжню суть російського, простодушного людини. Саме такими яскравими героями автор намагається нагородити свої літературні праці.

У повісті «Зачарований мандрівник» читач знайомиться зі звичайним чоловіком Іваном Флягиным. Н.С. Лєсков майстерно описує його зовнішній вигляд. Він був схожий на справжнього богатиря. Він був високим, ставним, обличчя його відкрито, волосся густі. Цей герой, наче виходець з природи. Зовнішність його чиста, щира.

Завдяки докладному, тонкому опису портрета головного героя, ми чітко можемо уявити собі його зовнішній вигляд. Що ж стосується внутрішнього світу? Про нього можна судити лише після оцінки дій і вчинків головного героя. Саме неоднозначність Флягина можна віднести до головних особливостей російського національного характеру.

Заглиблюючись у текст повісті, ми бачимо, що Іван Северьяныч може вмить смерть засікти противника. Однак, при цьому, він у будь-яку хвилину готовий поділитися останнім шматком з голодною людиною. Абсолютно протилежні якості характеру як раз таки і властиві російської богатирської душі.

Ще однією особливістю головного героя було прагнення до подвигів, до вчинення благородних вчинків. І все це він робив не з корисливих мотивів, а за величчю душі своєї.

Ще в такому юному віці, Іван рятує графа і графиню від загибелі, зупиняючи коней віз. А, будучи дорослим, відправляється воювати на Кавказ замість сина зовсім незнайомого дідуся і бабусі.

Ось, дивлячись на ці вчинки, можна сміливо заявити, що за потужним, загрубілим зовнішнім виглядом російського богатиря ховається чиста душа, наповнена добром і любов’ю до оточуючих. Ось та особливість, за яку варто цінувати російської людини.

Прикладом такої любові і доброти є той період у житті героя, коли він був нянькою і наглядав за дівчинкою. Він виявляв всю свою ніжність, всю свою ласку, щоб виховати дитину за законами людськими.

Головний герой, на сторінках повісті відчуває щирі чисті почуття любові до жінки – до Груші. Однак за велінням долі їхніх стосунків не було продовження. Флягин вчиняє страшний вчинок. Він зіштовхує циганку в річку. Але робить це тільки з благих намірів, бачачи, як дівчина страждає і мучиться.

Відкупляючи такий гріх, Флягин потрапляє в полон. Далеко від батьківщини він сумує і тужить. Така розлука з рідними землями не зрівняється навіть з довгим сидінням у погребі під час чернецтва. Флягин каже, що дзвін церковних дзвонів завжди надихав і підтримував його. Саме в монастирі Іван Северьяныч розуміє, що жити потрібно заради інших, заради своїх товаришів.

Ось такою рисою характеру і наповнені російські душі, прості люди, які можуть віддати своє життя за інших. І таке чудове якість можна продивитися тільки в російській людині – щирому і відкритому!