Російська жінка в поемі Некрасова «Кому на Русі жити добре»

Закінчивши прочитання поеми «Кому на Русі жити добре» мені запам’ятався ще один образ російської жінки, трудівниці, яка стільки всього витерпіла і винесла на своєму шляху.

Сім мандрівників зустрічаються з Мотрею Тимофіївною, і вона розповідає їм про свою життєву історію. Незважаючи на те кількість бід і труднощів, які витримала ця героїня, вона виглядає красиво і яскраво. В ній живе сильний дух, який і дозволяє долати всі нещастя.

Мотрона Тимофіївна веде розповідь про своє пам’ятному дитинстві, коли їй дуже пощастило бути щасливою і життєрадісною. Сім’я дівчинки була хорошою, дружною і не п’є. Маленьку доньку батьки оточували теплом і затишком. Проте все змінилося, коли Мотрону виповнилося сім років. Вона допомагала матері по господарству і корівку могла в поле випасти і качечок ганяла, і батькові сніданки носила. Любила героїня працювати, а після закінчення робочого дня вимивалася від пилу і бруду і готова була танцювати і співати.

Далі, повідала Мотрона Тимофіївна сімом мандрівникам історію про один із найщасливіших моментів – про заручини з коханим Філіпом. Однак після заміжжя звалилася на тендітні дівочі плечі непідйомна гора нещасть. І з дітками біда трапилася, і чоловіка насильно забрали в рекрути. Героїні залишалося тільки терпіти і справлятися з усіма цими труднощами.

Просто мороз по шкірі проходить, коли слухаєш історію Мотрони про загибель першого синочка. Його забирають на розтин, калічать біле тільце. Змучена мати проклинає лікарів, однак не може знайти на них управу. Коли ж трапляється нещастя і з другим сином, Мотря незважаючи ні на що, намагається врятувати його. Не страшні покарання, не страшні муки, аби тільки дітлахи були живі.

Завдяки своїй силі волі, визволяє Мотря й чоловіка свого, всю ніч іде вона по морозної дорозі і доходить до самої губернаторші. Та милу жінку і наказує відпустити її чоловіка.

Вслухаючись в слова дідуся Савелія, навчилася Мотрона Тимофіївна терпіти і впоратися зі своїми емоціями. У жінці живе ненависть до поневолювачам. Вона готова виступати проти них, бути учасницею бунту і протестувати проти гнобителів.

Образ народної, простої жінки показує, наскільки сильною була її душа. Моральна народна сила готова на все, і незабаром стануть і жінки знаходити ключі від свого справжнього, істинного щастя.