Російська природа у віршах Пушкіна

Багато віршів Пушкіна присвячені опису краси російської природи. У своїх роботах поет по-різному описує велич навколишньої природи. Він використовує зовсім не схожі літературні прийоми, художні порівняння. А все це залежить від внутрішнього світу автора.

Дорослішаючи, він змінюється, сприйняття навколишнього еволюціонує, тому і природа змінює свій вигляд. На ранні творчі роботи особливий вплив справило торжествование класицизму. Такі вірші, як «Осінній ранок», «Спогади в Царському селі» мають схожі риси. У них багато яскравих порівнянь та епітетів, які роблять віршовані рядки м’якими і красивими.

Пушкін у цих віршах використовує архаїзми і високий склад. Всі ці літературні прийоми надають віршів темп і особливу емоційність.

Серед робіт періоду класицизму немає таких віршів, в яких описувалися лише простори і краси природи. Вони могли служити лише фоном для основних дій, для сюжетів з ліричними героями.

1819 рік стає роком розчарування Пушкіна. Він повністю втратив інтерес до світської і міського життя. Його внутрішній світ на грані кризи. Тому, автор мріє втекти від міської суєти, в тихій і спокійній місцевості. Він створює вірш «Село». Його перша частина описує краси сільського саду. Віршовані рядки передають спокійний розмірений тон читачам. Друга частина «Села» описує повністю протилежний світ «панства дикого», яке псує краси навколишніх місцевостей.

Ще одним досить спокійним і непомітним є вірш «Домового». В ньому йдеться про красу самотності, про прекрасне сільському усамітнення.

Напрямок творчих робіт Пушкіна змінюється після відправки поета в південну посилання. Там він захоплюється новим літературним напрямком – романтизмом. Початком творчих робіт у стилі романтизму був вірш «Згасло денне світило».

Далі, Пушкін на перший план виносить почуття героїв і гармонійно поєднує їх з красою навколишньої природи. Тому підтвердження його робота «Рідшає хмар летюча гряда». Що ми бачимо в цих віршах – прекрасний і вільним світ природи повністю протиставлений несвободному людині.

Творче натхнення відвідало Пушкіна за написання вірша «До моря». Знову таки, мова йде про прекрасних просторах вільної стихії і невільному ліричному героєві, з його переживаннями і стражданнями.

Продовження своїх робіт Пушкін присвячує іншого, нового стилю – реалізму. Ми знайомимося з прекрасними краєвидами вірш «Зимова дорога», «Зимовий вечір». У цих роботах Пушкін став досить часто використовувати уособлення. Він оживляє образи природи, робить їх реальними.

У 1833 році автор знайомить близьке оточення з віршем «Осінь». Це робота, в якій перед читачем виникає простий і скромний образ природи Росії. Пушкін милується і захоплюється красою осінніх барв, осінніх пейзажів.

У кожному своєму вірші, за допомогою образів природи, поет намагається висловити свої думки і почуття, своє бачення навколишнього світу. І йому це чудово вдається.