Роль жіночих образів у пєсі Горького «На дні»

Скільки відомих і великих творів у творчості Максима Горького. Він присвятив своє життя написання реалістичних робіт, які показують нам суть того суспільства, тією життя. Однією з найвідоміших його п’єс я вважаю «На дні». Автор п’єси, одним з перших зміг висловити у своєму творінні ту реальність, яка поглинула світ, він зміг показати справжнє життя і існування людей, які скотилися в самий низ життя. І що найцікавіше, Горький не відкриває читачам причини, він показує наслідки, які призвели до плачевних результатів.

Вчитуючись в сюжет п’єси, ми відкриваємо перед собою страшну і жорстоку картину. Ми спостерігаємо за життям головних персонажів, які абсолютно втратили всякий сенс. Вони нікчемні. Актор бачить порятунок у пляшці і алкоголь, Ганна помирає від хвороби, Настя намагається заробити на життя проституцією. І все це – результат життя на дні – страшний і жорстокий. У людей з такою долею немає майбутнього. Вони втратили віру в щастя і в нормальне існування.

Якщо звернути увагу на жіночі образи, яких досить багато в п’єсі, ми бачимо, що ці жінки абсолютно безпорадні. А адже жінка асоціюється у нас з образом матері. А які діти можуть народитися у таких жінок. Що вони побачать у такій багнюці, як вони зможуть вибратися з бідності. Яке майбутнє їх чекає? Сіре і страшне!

Які ж жіночі персонажі представлені нам – читачам. Спочатку ми знайомимося з Квашней. Вона торгує пельменями, вона абсолютно байдужа до сімейного життя, вона не терпить чоловіків, і думка про заміжжя проганяє геть. Її сенс – грошові відносини. Майбутнє її мало цікавить, воно у неї вмерло. Тому, продовження її роду не може бути.

Інший персонаж – Анна. Вона спокійна, добра жінка. Ось їй би стати матір’ю і виростити хороших діточок. Але доля розпоряджається по-іншому. Ганна сильно хвора. Ця хвороба не піддається лікуванню і незабаром жінка помре. Вона всім набридає своїм постійним кашлем, вона дратує свого власного чоловіка, який скоріше мріє про її смерті. Який може бути її життя? Нещасне або навіть жахливою. Вона вмирає в муках, знаючи, що нікому не потрібна.

Образ Насті – наївної дівчини, яка займається любовними пригодами, щоб заробити на життя, низький і безпорадний. Вона складає небилиці про своє неправдиве романі, живе розповідями з книжок. Що може бути з нею надалі? Як відмитися від бруду і стати справжньою жінкою. Напевно, це вже неможливо.

Є інший персонаж – Наталія. Нарівні з рештою вона тягнеться і прагне до хорошого, вона чуйна і добра. Але, навколишня обстановка, що пригнічують люди навколо також тягнуть її на дно. Зрештою, вона розуміє, що віра в хороше – це велика дурість. Вона посилюється і закривається від усіх.

Василина – сестра Наташі – владна і самолюбний. Можливо, доля вже зламала її, трохи раніше. Тому, перед читачами вона постає черствою і жорстокою.

От і скажіть, яке майбутнє може бути у такому суспільстві. Жінки – продовжувачки роду – абсолютно не вірять у хороше, їх абсолютно не цікавить сімейне життя і діти. Основна частина такого суспільства – це бідні люди, які не вірять у майбутнє і не хочуть заради нього жити.