Потрібні суспільні норми поведінки?

Я вважаю, що суспільні норми поведінки не просто потрібні, а необхідні. Адже вони контролюють населення нашої величезної країни. Норми можуть бути різні. Це і етичні норми, які, прийшовши в ресторан, допоможуть правильно і красиво розкласти прибори, повечеряти і тим самим показати верх виховання і знання етичних норм. Також є і правові норми, які ніхто не має права порушувати. Такі порушення прирівнюються до злочинів, за які вже слід покарання. Завдяки суспільним нормам, у нашій країні панує порядок, і люди вміють вести себе належно.

У літературних творах описані ситуації, в яких герої виходять за рамки норм і наслідки таких дій. Або ж навпаки, живучи за негласним законам суспільства, вони переступають через власну думку і бажання, діють так, як їм каже суспільство.

Тема взаємовідносин суспільства і людини піднімається в оповіданні Тургенєва «Муму». Це історія про те, як Герасим проти своєї волі втопив собаку, яка була для нього єдиним другом. Такий вчинок він скоїв, тому що не міг піти проти волі поміщиці.

Даний приклад підтверджує саме те, що раніше селяни повинні були беззаперечно виконувати всі вказівки своїх господарів. Такими були суспільні норми, і вони трималися всіма силами за ту роботу, яку їм давали. Навіть у цьому прикладі можна зробити висновок, що норми потрібні були, щоб селяни відчували влада господарів, і у них не виникало думки про вільне життя. Але, якщо б Герасим порушив наказ поміщиці, він би порушив вже сформовані норми суспільства. У селян не було ні свободи слова, ні власної думки. Слуги і були більш шановані в будинку панів. Жертовність його вчинку – знак визнання цих жорстоких норм того часу.

Таким чином, норми потрібні для підтримки порядку у своєму роді контроль за громадянами. Відсутність цих норм може призвести до хаосу, повного безладу в країні. Недарма є законодавчі та правові документи, в яких прописані норми.

Також є і негласні правила певного соціуму, порушуючи які, можна бути виключеним з нього. Коли людина дотримується норми і підходить до цього шанобливо і усвідомлено, то йому не за що переживати і турбуватися. Товариство розділить його інтереси і не залишить осторонь від публічних справ. Законослухняні громадяни можуть спати спокійно і пишатися своєю країною!