Порівняльна характеристика Печоріна і Віри

У творі Лермонтова «Герой нашого часу» Печорін для Віри виступає в якості коханця. Між молодими людьми до зустрічі на водах, був бурхливий роман. Але тоді він закінчився з-за того, що жінка була заміжня. І ось знову вони зустрілися.

З твору стає зрозуміло, що Віра заміжня вже другий раз. Вона страждає від безлічі недуг, і тому її чоловік привозить на води. Сам він старший за неї на багато років, і як зізнається сама героїня – вона його любить як батька.

Вийти заміж за старого, її змушують обставини та наявність дитини від першого шлюбу. Автор дає зрозуміти, що Віра меркантильна і в той же час вона готова принести себе в жертву, заради сім’ї. Печорін для неї, як свіжий вітерець в посушливу погоду. Він такий бажаний, такий улюблений, але приносить одні страждання. Віра ненавидить його за це, і в той же час обожнює. За той період бурхливого роману, Віра навчилася приймати свого коханця з усіма його перевагами і недоліками. Цим вона і відрізняється від всіх дівчат, з ким Печорін був у відносинах.

Жінка доводиться родичкою сім’ї Ліговських. Вона необачно просить Георгія Олександровича позалицятися за княжною Мері. Адже тільки у Ліговських, вони зможуть бачитися один з одним.

Віра не здогадується про те, що Печорін вже зацікавлений Княжною. Чоловік тривалий час веде подвійну гру«, поки, щаслива Мері не визнається Вірі в своїх почуттях до гордому офіцерові.

Печорін ж був захоплений Мері, і якщо б Віра не взяла з нього слово, можливо б чоловік одружився на княжні. Ця обставина дуже засмутило жінку, вона буквально зненавиділа його, але любити не перестала. Він був її віддушиною, якоюсь іграшкою і втіхою одночасно. Навіть якщо б жінка була вільна, то вона б не стала виходити за нього заміж. Вона розуміла, що Печорін створений для пристрасті, бажань і гріхопадіння, але не для сімейного життя.

Дівчина не хоче більше брехні. Вона розповідає чоловікові про свої почуття до іншого, і той швидкоплинний відвозить її.

Печорін зрозумів, що саме Віра і заслуговує його любов. Офіцер відкидає почуття княжни Лиговской і залишається наодинці зі своїми душевними муками. Чоловік розуміє, що тепер він навіки втратив обох. Адже з Мері він, можливо, міг угамуватися, а з Вірою міг стати щасливим. Йому одночасно потрібні були ці дві жінки. Одна – для любові, інша – для страждань.

Цей баланс повинен був бути присутнім у його житті, інакше вона б втрачала всякий сенс. А в результаті він позбувся обох.

У цій історії всі три героя переживають важкі моменти розчарування. Мері, вперше випробувавши душевний трепет, тут же побачила зворотний бік цього почуття. Віра, яку обурила полігамність свого коханця. І Печорін, який ненавидів свою невизначеність і страждає від неї ще більше, ніж Віра і княгиня Ліговська.

Але душевні муки не затьмарюють настрій чоловіка. Він веде себе по життю, як якийсь спостерігач за чужими емоціями, долями і моральністю. Спостерігач, якому немає справи до того, що про нього скажуть або подумають інші люди.