Побудова і художній стиль комедії Фонвізіна «Недоросль»

У своїй чудовій роботі «Недоросток», Д. І. Фонвізін розкриває перед нами, читачами, побутової сцени життя тих часу, якісно вставляючи в них опису та характеристики героїв, як головних, так і другорядних.

Особливістю комедії є особливу увагу посереднім, малозначимим героям, таким як кравець Тишка, вчителі, Еремеевна та інші. Для чого це зроблено? Для того щоб як можна яскравіше і красивіше описати життя того часу, тих людей, які жили в суспільстві. Адже, даючи оцінку лише головним героям, ми не зможемо настільки широко і глибоко заглянути в сюжет, розглянути побутову основу того суспільства.

Образи героїв написані від руки не просто автора, а громадянина, який показує щире ставлення до всіх персонажам. Деяких Фонвізін висміює, над деякими жартує, а до окремим особам проявляє симпатію.

Аналізуючи комедію «Недоросль», ми можемо простежити перехід від класицизму до реалізму. Тексти, написані в реалістичному стилі, були рідкістю в той час. Тому вихід у світ роботи Фонвізіна справила фурор і перевернула уяви читачів. Всі герої, які з’являються в комедії, наділені справжніми, реальними рисами характеру, звичками і діями. Все це Фонвізін бачив навколо себе і майстерно переніс на папір.

Комедія побудована не за типовим правилами класицизму. В ній використовуються як комічні, так і драматичні моменти. В твір є і другорядні сцени життя, які дозволяють нам, читачам побачити правдиву картину того часу і зіставити життя одних героїв іншим.

Фонвізін був першопрохідцем і найбільшим майстром у написанні комедій. Він зміг відкрити на всеобозрение реальну правду тих часів, того життя. Він виставив на показ жорстокість і нелюдяність одних людей і благородство інших. І цей прийом дозволив йому створити чудову гармонію твору.

Комедія «Недоук» – це безсмертний твір, який крокує з епохи в епоху, з століття в століття. Всі ми, сучасники, з величезним задоволенням вчитуємося в рядки комедії, аналізуємо дії і події, висловлюємо свої думки.

«Наталка полтавка» – це одна з перших російських комедій, яка дала поштовх для створення таких же, подібних і великих творів.