Підтвердіть або спростуйте висловлювання А. де Сталь: «не Можна бути впевненим ні в своїй поведінці, ні в своє благополуччя, коли ми ставимо це в залежність від людської думки»

Людська думка в слов’янській культурі – це перешкода до вчинення дій. Що б людина з істинно російським менталітетом не робив, перше, про що він думає, це те, як відреагують чи скаже люди у відповідь на його вчинок. Західна культура вважає, що залежність від чужої думки – це вірна ознака невпевненості в собі, а російська і слов’янський менталітет, навпаки, твердить, що нехтування чужою думкою – верх наївності та інфантилізму.

Якщо людина ставить інтереси натовпу вище своїх власних, то всі його пориви приречені на неминучу невдачу. Тільки моральні ідеали в один голос повторюють, що альтруїзм завжди цінується, що це є благородство у вищій ступеня. Як в оповіданні «Стара Ізергіль», Данко пожертвував найдорожчим, що у нього було: своїм серцем, тільки тому що від нього очікували. А люди його нещадно розтоптали. Жертва Данко виявилася нікому не потрібна.

З іншого боку, постійна залежність від чужої думки прирікає людину на страждання. Якщо постійно думати про те, хто і як подумає, то можна і з глузду з’їхати. Тоді вже не буде сталості ні в поведінці, тому що його доведеться постійно підлаштовувати під очікування оточуючих. А якщо взяти до уваги, що не всі люди мислять однаково і мають різні думки щодо однакових ситуаціях, то неодмінно виникне у людини внутрішній конфлікт. Він перестане бути господарем свого життя, буде закриватися дуже вузькі рамки поведінки, щоб відповідати уявним ідеалам.

Прикладом такого типу людей в російській літературі є Засланні з «Горе від розуму» А. С. Грибоєдова. Його турбує тільки те, що подумають про нього вищі персони. Засланні глибоко нещасний. Чацький назвав цю фамусовскую епоху «століття покірності й страху». Грибоєдов хоче показати читачем, як залежність від громадської думки роз’їдає соціумів і робить з людей самих справжніх рабів.

Я повністю підтверджую висловлювання А. де Сталь: «не Можна бути впевненим ні в своїй поведінці, ні в своє благополуччя, коли ми ставимо це в залежність від людської думки», тому що така поведінка – це результат низької самооцінки і приниження власної гідності. Сьогодні людина – господар свого життя, а не раб чужого, не зовсім об’єктивного, думки.