Образ Устиньи Наумівни у пєсі Островського «Свої люди – поквитаємось!»

Одне із значущих місць серед персонажів п’єси Олександра Островського «Свої люди – поквитаємось!» відводиться свасі Устинье Наумівні. У ході розвитку п’єси жінка стає причетна до афери прикажчика Подхалюзина.

Мотивом для появи свахи став монолог дочки купця Большова Липочки, в якому дівчина мріє вийти заміж за чоловіка благородного походження. Саме завдяки монологу в першій дії п’єси Островського читач розуміє, що Олімпіаді необхідна сваха, яка знайома з багатими людьми.

Сваха знаходить для Липочки підходящого нареченого. Однак вона включається в аферу Подхалюзина. Жінка починає грати буквально основну роль у розвитку конфлікту. Перед нею стоїть вибір між власною наживою і професійним обов’язком. Устинья Наумівна надає професійні етичні норми. Договір, який їй пропонує Подхалюзин, цікавий для неї. З цієї хвилини роль свахи змінюється, і вона перетворюється в соучастницу афери прикажчика. У розв’язці п’єси героїня отримує своє заслужене покарання та від Подхалюзина, і від його нареченої.

Ніякої обіцяної нагороди Устинья Наумівна не отримує. Подхалюзин відмовляє у видачі нагороди для неї в досить грубій і жорсткій формі. Сенс даного персонажа в тому, що саме за допомогою неї драматургові вдалося точно передати характери головних героїв п’єси, а також вона допомагає в розвитку основного конфлікту. Також примітно, що персонажі п’єси називають її саме з використанням по батькові. Варто відзначити, що таке ввічливе звернення до героїні підкреслює її статус. Липочка впевнена, що сваха спілкується з вищою верствою суспільства, саме тому їй выказывается данину поваги. Образ свахи в комедії співвідноситься з гоголівської традиції в російській літературі.

За словами жінки, вона щодня займається тільки тим, що шукає наречених, організовує весілля і різні урочистості. За своїм походженням героїня є дружиною чиновника 14 класу. Устинья Наумівна малообразованная жінка.

Героїня підла, брехлива жінка. Вона називає людей, з якими спілкується ласкавими прізвиськами, лише б підлестити їм. Заради вигоди Устинья Наумівна готова на все. Вона йде на обман своїх клієнтів, не стримує своїх обіцянок. Подхалюзин пропонує свасі великі гроші, за те щоб вона не знайомила Липочку з потенційним нареченим. Проте замість обіцяної нагороди Устинья отримує тільки сто рублів, замість 1500. Ошукана жінка обіцяє помститися прикажчика, але Подхалюзин не боїться її загроз.

Таким чином, з цієї характеристики можна укласти, що даний персонаж отримує по заслугах до кінця п’єси «Свої люди – поквитаємось!». Вона сама виявляється винна в тому, що її ошукали. Жінка обманює всіх навколо, дбаючи виключно про свою вигоду. Устинья Наумівна являє собою образ підлою жінки. Вона намагається догодити всім і нажитися на цьому. Власна вигода для неї понад усе. Вона порушує свій обов’язок, відмовляючись знайомити Липочку з благородним нареченим.