Образ Тихона в пєсі Островського «Гроза»

Тихон Кабанів є одним з головних героїв п’єси А. Н. Островського «Гроза». Він живе в садибі своєї матері Марфи Кабанової разом зі своєю дружиною.

Життя молодої пари складається не найкращим чином, адже всюди відчувається вплив старої купчихи, яка постійно загризають свою рідню за будь-які вчинки.

Тихон дуже м’яка людина. Він повністю перебуває під владою своєї деспотичної матусі і не може їй суперечити. Він підпорядковується її наказам, виконує всі її вказівки.

Тихон не може захистити Катерину від постійного ненависного відносини Кабанихи. Тихон не може віддати суворий наказ своїй дружині про зразкову тоні поведінки, коли вирушає в від’їзд. І всьому цьому виною надмірний вплив матінки, яка повністю поневолила його свідомість і зробила з нього безхребетна істота.

Любив він свою Катерину по-справжньому? Міг він відчувати такі почуття! Так! Тільки ось, дотримуючись старих моральних засад, які Кабаниха щодня йому нав’язувала, він не висловлював свої емоції по відношенню до коханої дружини.

Тому, молода дівчина пішла на ризик і довірилася покликом свого серця. Вона відчула почуття любові з іншим чоловіком і змінила Тихону. Після цієї звістки, Кабаниха підштовхує сина до дій, щоб покарати позорницу їх сім’ї. Але, він зізнається, що не може образити дівчину. Тільки от і захистити її від гніву матері і постійних насмішок інших домочадців, Тихон також не наважився.

Все ця нагнетенная обстановка приводить до того, що Тихін стає вдівцем. Його Катерина здійснює самогубство. І тільки після цього він розуміє, що виною всьому була його деспотична матуся. Він вириває з себе пронизливі слова в бік Кабанихи і звинувачує саме її смерті дівчину. Але, нічого вже не повернути.

Його нерішучість, його бездіяльність, його мовчазність призвели до таких сумних наслідків. Лише розуміючи гіркоту втрати, він знаходить в собі сили і протистоїть деспотичним представників «темного царства».