Образ Родіона Раскольникова – характеристика (портрет) героя

Достоєвський Федір Михайлович – великий, творча людина, письменник–філософ, який створив десятки грандіозних літературних творів. І що властиво всім його робіт – це сенс буття, які шукають головні герої його творів. Всі представлені публіці особистості здійснюють негідні вчинки, мучаться й страждають, шукають істину після скоєного. І все це перетворює сюжет творів у надзвичайно цікаві і захоплюючі події. Одним з таких героїв є Розкольників Родіон Романович з великого тексту «Злочин і покарання».

Розкольників був бідним, він усамітнювався від людей, ховався від оточуючих і ніяк не міг поправити своє становище. Відчуженість від світу породжує в ньому страшні думки. Він затіває теорію про надлюдину, якому під силу абсолютно все. І цю теорію він хоче перевірити на собі.

Думки про вбивство стали змінювати його. Він виношував їх, сидячи під замком від навколишнього світу. І, в кінцевому підсумку, Розкольників вирішується на злочин. Він вибирає стару-лихварку, яку вважає абсолютно непотрібною і нікчемною.

Що ж стало тим поштовхом, який спонукав Раскольникова на таке лиходійство? Звичайно, його бідність, його безглузде існування, соціальна несправедливість. Щоб хоч якось себе виправдати і проявити в цьому суспільстві, Родіон Романович і вирішив вчинити злочин.

Але що ж відбувається далі? Полегшення не настає. Все навпаки стає ще страшніше. Розкольників уникає близьких, кращих друзів. Він не хоче вплутувати їх у свій гріх. Є тільки один персонаж твору, якого Розкольників підпустив до себе і розповів правку. Це Соня Мармеладова. За її душею також таяться гріхи. Ось вона і переймається до бідному Родіону, жаліє його душу, яка розривається на частини.

Всі припущення Раскольникова про надлюдину, який ні за що не відповідає, вмить розсіюються. Він розуміє, що за всі скоєні вчинки потрібно відповідати і розплачуватися. Його думки про вбивство породили не просто злочин. Йому довелося вбити двох людей.

Він не чекав сестру Лизавету під час вчинення вбивства, тому зважився на продовження жахливого гріха. Вбивство двох осіб не дає йому жити, і, в кінцевому підсумку, він все розповідає слідчому, кається перед суспільством.

В кінці роману ми дізнаємося про оптимістичні мрії героїв. Вони, перебуваючи на каторзі, думають про щастя. Достоєвський створив великий творчий шедевр. Він вклав в неї глибокий сенс. Ніяке злочин та злочин не може бути безкарним. Але, людина, яка кається у скоєному, може розраховувати на прощення.