Образ Настусі в повісті Достоєвського «Білі ночі»

Достоєвський у своїй сентиментальної повісті «Білі ночі» показує маленьку частину життя головного героя, именованого Мрійником, у житті якого так мало білих ночей. Самотній молодий чоловік живе лише своїми мріями, у них є і радість, і любов – все те, чого йому не вистачає в реальному житті. З повісті ми дізнаємося, що молода людина не багатий, десь служить, у нього немає друзів. Його образ символічний, просто «Мрійник». В одну прекрасну мить у його житті стався випадок, який змусив його зрозуміти, що реальність значно краще, ніж мрії. В одну зі своїх замріяних вечірніх прогулянок він познайомився з молоденькою дівчиною 17 років, премиленькой брюнеточкой, ім’я якої Настуся. Примітно те, що Мрійник поцікавився її ім’ям тільки в другу ніч знайомства.

Настуся – важлива героїня повісті. Без неї не було б щасливих «білих ночей» Мрійника. Вона миленька, чуттєва, вразлива і скромна дівчина.

Настуня при першій зустрічі попросила Мрійника не закохуватися, вона згодна тільки на дружбу. При подальшому спілкуванні вона розповіла свою історію. Настуся була сиротою, жила зі старенькою сліпою бабусею, яка вивчила дівчинку французької мови, а потім найняла вчителя. Навчалася Настя до п’ятнадцяти років. Одного разу вона зробила якийсь невеликий проступок, і бабуся пришпилила її шпилькою до свого плаття, і сказала, що так вона буде сидіти, поки не виправиться. Перший час дівчина так і сиділа пришпиленной біля бабусі. Дівчина хоч і ображалася, але казала, що все-таки трошки любить бабусю.

Жили вони удвох в маленькому будиночку з мезоніном. Мезонін бабуся здавала у найм, так як з бабусиної пенсіону не вистачало навіть на найнеобхідніше. І ось рік тому до них в мезонін оселився новий мешканець, молодий чоловік, який в подальшому виявився порядною людиною, і якого Настуся полюбила. Мешканець розумів, як живеться дівчині, жалів її. Запрошував їх з бабусею в театр на оперу. Рік тому він зайшов до бабусі і сказав, що йому треба поїхати, і пішов до себе. Настя стала сама не своя, і валилася на відчайдушний крок. Вона зібрала у вузлик свої речі і пішла нагору до нього, відчуваючи і любов і сором. Він все зрозумів і розповів їй, що він чоловік бідний, у нього нічого немає, і одружуватися він поки не може. Але через рік він зможе влаштувати свої справи і повернутися до Настусі. І тільки вона зможе скласти його щастя.

І ось пройшов рік і Настуся, очікуючи приїзду свого коханого, зустрілася з Мрійником. Вона при першій зустрічі попереджала його, щоб він не закохувався. Але хіба можна наказати своїм почуттям? Дізнавшись її історію, молодий чоловік допомагав і підтримував її, забувши про себе.

Настуся і Мрійник зустрічалися тільки чотири рази, чотири білі ночі, поки не повернувся улюблений мешканець. Вона йде до нього, а герой знову залишається один. На наступний ранок він отримав лист, де Настя просить у нього вибачення, дякує за подаровану їй любов і дружбу.

Настуся не винна в тому, що Мрійник знову залишився один, вона чекала свого першого обранця. Вона хотіла бути щасливою. Хоча Мрійник і любив Настуню, але не засуджував її, а бажав їй щастя.