Образ Манолина в повісті Хемінгуея «Старий і море»

Повість «Старий і море» Ернеста Хемінгуея – багатогранний філософський розповідь про мужнього старому і його мрії. Для розкриття образу головного героя важливий і інший герой – хлопчик по імені Манолино. Вони разом символізують тісний зв’язок поколінь.

Манолино живе в тому ж бідному рибальському селищі, що і Сантьяго. Він ще дитина, але дуже зворушливо піклується про старих, якого вважає своїм наставником в рибальському промислі. Манолино вперше поплив на човні разом зі своїм старшим другом у віці п’яти років. Перший досвід у ловлі був невдалим, риба трохи не потопила хлопчика. Але Сантьяго показав йому на своєму прикладі, що невдачі бувають часто, але не можна з-за цього здаватися.

Манолино багато дізнався про рибальському справі від старого і сподівався, що ще багато чому навчитися. Тому хлопчик оберігає старого свого вчителя. Він приносить йому вранці каву, дає йому сардини для наживки, стежить за снастями.

Сантьяго і Манолино часто бувають разом в місцевому ресторанчику Терасі і розмовляють про бейсбол. Вони захоплюються гравцем Джо Ді Маджо, якого вважають дуже сильним і стійким до болю. Сантьяго дивується витримці бейсболіста, порівнює іноді себе з ним у складні моменти, коли потрібно витримати фізичний біль.

Манолино ще малий, але вже вміє рибалити і навіть став приносити непоганий улов. Автор відзначає його недитячу витривалість, розум, чуйність. Герой звик вставати рано і вирушати в море до світанку. Та це його не лякає, адже він, як і Сантьяго, вже усвідомив своє місце в світі – він рибак. Це здається йому вже незмінним і природним.

Повість починається з того, що Сантьяго вже не щастить 84 дні. Він повертається з моря без улову. Рибалки бачать в цьому поганий знак і називають героя salao (невдалим). Манолино продовжує вірити в свого вчителя, однак батьки проти того, щоб вони бачилися. Хлопчик впевнено говорить йому, що на світі чимало гарних рибалок, але таких, як він, немає ніде. Ось яку високу оцінку дає дитина старому.

Можливо, саме підтримка хлопчика допомагає Сантьяго не втратити віру в себе. І він знову вирішує вийти в море на 85 день і хоче ризикнути відпливати далеко від берега, щоб зловити великого марліна. Манолино, незважаючи на заборони, хоче пливти з ним, але старий не погоджується. Він теж розуміє, що Манолино повинен знайти свою «щасливу човен», іншими словами – знайти свій шлях.

Старий проводить у відкритому морі кілька днів і за цей час дійсно ловить марліна. Але не все так просто: риба дуже велика і не хоче просто так здаватися. Герой змушений постійно утримувати волосінь, що заподіює йому нестерпний біль, і потихеньку тягнути рибу до берега. Але по дорозі додому на марлина нападають акули – і старий витягує на берег тільки скелет риби своєї мрії. Герой не втрачає самовладання і смиренно йде додому. Хлопчик приходить до нього вранці і бачить ран, як складно довелося старому в море. Він зрозумів, що це була перемога сили духу, незважаючи на видиме поразку. Манолино символізує продовження справи Сантьяго.