Образ Лариси Антиповою в романі Пастернака «Доктор Живаго»

У романі «Доктор Живаго» Борис Пастернак сміливо зачіпає тему громадянської війни, яскраво розглядає події поточного революції. Також, не залишилися осторонь і особистісні відносини, які виникали між героями роману. Звичайно ж, тема кохання була не виключенням.

Лариса Антипова стала головною героїнею роману, життя якої склалася досить складно. Після загибелі батька, Лара разом з матір’ю переїжджає до Москви, де продовжує навчання. Там вона зближується з Комаровським і стає його коханкою.

Її чоловіка – Пашу Антипова – закликають на фронт, а потім він потрапляє в полон. Щоб не відсиджуватися в стороні, Лара отримує звання сестри милосердя і також їде на війну.

Ця героїня не може спокійно дивитися на те, що відбувається в її країні. Перебуваючи в госпіталі, Лариса знайомиться з Юрієм Живаго. Розуміючи, що чоловік закоханий у неї, героїня їде.

Однак, через кілька років старі знайомі знову зустрічаються. За збігом обставин, Юрій потрапляє в будинок, де жила Лариса. Між ними зав’язується розмова, під час якого жінка повідала історію про свого чоловіка, який потрапив в полон.

Героїв пов’язують чисті і справжні стосунки. Юрій бачить в улюбленій ідеал жінки, яка наділена чистотою, яка випромінює життя. Закохані розуміють, що їх відносини не можуть бути вічними, адже дійсність внесе свої корективи.

Сама Лариса висловлюється про себе без особливої вишуканості. Вона згадує про ту травмі, яка живе в серці, про випадок, який дуже рано зробив її жінкою. До того ж, у Лариси Антиповою була дочка, яку вона безмірно любила, як і кожна мати любить своє дитя.

Звичайно, усвідомлення швидкого арешту хвилює героїню. Вона готова піти на все, щоб уникнути його і допомогти своїй доньці в подальшому житті. З цієї причини Лариса разом з Комаровським тікає на Далекий Схід. Звичайно, про такий вчинок героїня шкодує до останнього дня свого. Адже повернувшись, вона дізнається про смерть Живого. Тепер переповнює почуття провини, розриває її на частини.

На превеликий жаль, подібна доля очікувала більшість жителів Росії в той переломний історичний момент. У фіналі роману героїня різко пропадає. Не важко здогадатися, що, швидше за все, її зловили і заарештували. На прикладі однієї жінки, Борис Леонідович зміг показати трагедію цілого народу, покоління людей, яким довелося пережити революцію і безслідно пропасти назавжди!