Образ Галини Четвертак в повісті Васильєва «А зорі тут тихі…»

Борис Васильєв в повісті «А зорі тут тихі…» створив п’ять різних, але приголомшливих, жіночих образів. Серед них є представники села та інтелігенції, реалистки і мрійниці, сміливі і сором’язливі дівчата.

Галя Четвертак – сама маленька героїня, їй не більше 17-18 років. Зовні вона теж була найменшою. Через її маленький зріст їй і дали прізвище Четвертак. Виросла дівчина в дитбудинку, тому що в дитинстві її туди підкинули. Так підкидьком вона і зросла. Але визнавати таку свою долю вона не хотіла, тому боролася з реальністю умінням складати. Від цього її таланту вигадувати різні правдоподібні історії вже настраждалися багато і тому при першому разі її відправили вчитися в бібліотечний технікум.

Коли вона була на третьому курсі, почалася війна. Всю її групу призвали на фронт, а її брати не хотіли, тому що ні зростання, ні за віком вона не підходила. Однак для наївної мрійливої дівчинки війна здавалася чимось романтичним, і вона різними вивертами домоглася того, що її записали в зенітниці. Галя думала, що тепер зможе себе проявити, тому дуже хотіла виділитися, зробити так, щоб її помітили. Адже ще з дитинства вона мріяла про загальне визнання. Але тоді це були мрії про сольну кар’єру, а тепер вона мріяла про військові подвиги.

Дуже швидко до Галі прийшло усвідомлення, що війна – це не романтичні пригоди, а жахлива реальність, де потрібно точно виконувати вказівки і ризикувати власним життям.

Потрапивши в загін до Васкову, Галя все так само брехала, вигадуючи історії про своє життя. Вигадала вона і мати-медсестру. З-за цього іншим бійцям було складно сприймати її всерйоз. Але насправді Галя не хотіла нікого обманювати, адже вона сама хотіла вірити в свої вигадки, вона наче більше жила в своєму вигаданому світі, ніж у реальному. І від цього ця дійсність лякала героїню ще більше. В загоні всі знали її, як трусишку. Тому йти на завдання разом з Четвертак вони не поспішали, адже ненадійний боєць може підставити інших. Васьков змушений пристосовуватися до ходи маленької Четвертак, йти не поспішаючи. І це було небезпечно для всіх.

З-за своєї лякливості і розгубленості Галя і гине під час перестрілки з німцями. Вона вибігла прямо на них в самий невідповідний момент і закричала від страху. Про що хоче нам сказати автор? Можливо, що не місце на війні таким боязким і романтичним особам. Адже війна сувора і не щадить їх.

Галя була пригнічена ще й тим, що загинула її подруга Соня Гурвич. Тому вже не могла романтично дивитися на військові події. В її душі оселився страх. Усвідомлення того, що і її чекає та ж доля, можливо, і підвело Галю. Вона втратила пильність, і не зуміла мислити раціонально. Тому в надії просто втекти від кошмару, вилетіла прямо на ворога і загинула від кулі. А можливо вона і вибігла для того, щоб швидше закінчити цю жахливу реальність частка себе.

Галя Четвертак – це образ обділеною увагою мрійливої дівчини, яку знищила війна.