Образ Демона – характеристика (портрет) героя

Демон став центральним чином однойменної поеми М. Ю. Лермонтова. У цьому творі він представлений не як страшне чудовисько – виплодок пекла, а як прекрасне крилата істота. Демон – це занепалий ангел, вигнаний з небес за непокору. А покаранням для нього стали безсмертя і вічне забуття. Вічність він проводить в тугу і самотність, його переповнює злість і почуття ненависті до мирських справах.

На сторінках поеми Демон постає перед нами в трьох різних образах.

Спочатку ми бачимо його як істоту, яке втомилося від вчинення злих справ. Його нічого не радує і не привертає увагу. Але все змінюється в одну мить – він бачить прекрасну танцюючу дівчину. Це була Тамара.

Демон розуміє, що піддався земній почуттю любові. Він зачарований красою дівчини. Демон не хоче знову творити зло. Він намагається позбутися від свого вічного самотності, він намагається знайти щастя, звільниться від проклять. Почувши пісню Тамари, сп’янілий почуттям любові, Демон проливає сльозу, але його сльоза не проста, вона пропалює камінь біля монастирської стіни.

Злий дух розуміє, що його любов погубить Тамару. Але його мета скинути окови вічного прокляття, повернутися в рай, нехай навіть ціною життя ні в чому не винної дівчини.

Після того, як Тамара вмирає, між ангелом-хранителем і Демоном розгортається битва за душу дівчини. Ангел перемагає, і душа Тамари відправляється в рай.

А Демон залишився ні з чим. Він також самотній. У нього немає ні любові ні віри, залишилася тільки вічність.