Образ Аксіньі в романі Шолохова «Тихий Дон»

Одним з найяскравіших образів роману М. А. Шолохова «Тихий дон» стала прекрасна Ксенія Астахова. Її життєвий шлях, як і доля багатьох героїв роману, склався досить трагічно.

У зовсім юному віці, Ксенія стала жертвою свого ж батька, який згвалтував дівчину. За такий вчинок, рідні Аксіньі забили старого на смерть. Такі події, що спричинили за собою масу невдач і нещасть, які переслідували героїню до останнього. Вона постійно звинувачувала себе у смерті батька і відчувала це почуття щодня.

Подальша доля героїні просто приголомшує. Її віддали заміж, проте, після першої ж шлюбної ночі, чоловік став бити дружину, адже не вірив у її непорочність. Бив він дружину регулярно, до появи дитини. Однак первісток Аксіньі не прожив довго, не досяг і одного року. Після смерті немовляти, побиття продовжилися знову. Не було між Степаном і Ксенією взаєморозуміння. Не хотів твердолобий мужик вислуховувати виправдання своєї дружини. Цим і він відштовхнув від себе улюблену жінку. Героїні нічого не залишалося, як виплеснути свої почуття на іншого чоловіка.

Саме в цей момент поруч виявився Григорій Мелехов, який вже давно намагався доглядати за милою дівчиною. Між героями спалахнули справжні почуття любові і пристрасті. І не закохані стали приховувати свої відносини від оточуючих. Крізь сором, крізь кпини та піклування, вони несли свої почуття з високо піднятою головою. Не бажала відкрита і чесна Аксінья ховатися по закутках, ховатися по сараях. Тільки от і такі щасливі дні вичерпали себе. Григорій не захотів їхати з коханою на рудники і взяв у дружини іншу жінку.

Законний чоловік Астахової повернувся зі служби. Він вже давно був обізнаний про зраду жінки. Знала Аксінья, що буде бити ще сильніше її Степан, однак терпіла будь-який біль з сухими і не заплаканими очима. Її серце було переповнене любов’ю. Вона була улюблена і нічого більше не страшило героїню.

Тільки ось, в один з днів, дізналася Астахова, що її Григорій буде брати в дружини іншу жінку і незабаром розірве стосунки, що склалися. Ось така новина стала справжньою трагедією для жінки. І в таку складну хвилину не захотіла Аксінья опускати рук. Вирішила забрати Григорія у всіх, залити його почуттями любові. Звичайно ж, чоловік, відчуває справжні почуття, не зміг встояти перед коханою. Стали вони жити разом, дружно і щасливо.

Так ось чергова біда підкралася до жінки. Померла її дочка, тяжко захворіла і покинула землю. Від такого нещастя у Аксіньі просто потьмарився розум. І віддалася вона в пристрасні руки поміщика, у садибі якого жила з Григорієм! Звичайно ж, Григорій залишає Астахову. Вона повертається до злобному і жорстокому чоловікові, і весь цей час живе надіями про улюбленому Григорія. Вона мріє, що Мелехов колись повернеться. Так і відбувається!

Страшні події війни змушують козака шукати спокій і мирне притулок. І таке місце знаходиться лише з поруч з милою Ксенією. Григорій кличе жінку з собою, на чужу сторону. І вона погоджується. Однак за трагічним збігом обставин помирає Аксінья на руках Мелехова від ворожої кулі, рятуючи тим самим життя своєму коханому. Смерть забрала у Григорія найдорожче і найрідніше. Ксенія так і не змогла відчути справжнього жіночого щастя.

Головна героїня роману «Тихий дон» була надзвичайно сильною, вольовою жінкою. Вона витримала страшні, страшні випробування, так і не ставши щасливою. Її доля була надзвичайно трагічною.