Навіщо потрібні коми? (твір на лінгвістичну тему)

Розділ лінгвістики величезний і кожний його підрозділ відведено якогось певного питання. От у цьому творі ми з вами дізнаємося, навіщо ж нам потрібні коми?

Коли ми спілкуємося один з одним, коли розповідаємо про якісь події, передаємо свої емоції, ми робимо потрібні паузи, які поділяють нашу мову і роблять її зрозумілою. Щоб висловити свої враження на листі, ми використовуємо коми. Ми поділяємо пропозицію ними, надаємо йому особливий сенс.

Ось, давайте візьмемо наше улюблене літературний вислів: «стратити не можна помилувати». Від того, в кінці якого слова ми поставимо кому, буде залежати сенс цього словосполучення.

Всі ви дивилися мультфільм, в якому йдеться про правильної розстановки коми в цьому висловлюванні. Згадуйте. Якщо використовувати кому у кінці першого слова: «стратити, не можна помилувати» – тоді всі прекрасно розуміють, що воно набуває доленосного значення і велить позбавити страченого життя персонажа. Але, є і другий варіант: «стратити не можна, помилувати». Тепер нам одразу стає зрозуміло, що персонажа мультфільму потрібно звільнити і помилувати, його треба пробачити. Ось бачите, наскільки одна маленька кома може змінити долю головного героя.

В інших випадках, коми абсолютно не можуть вплинути на зміст речення. Але, їх використання допомагає нам набагато виразніше підкреслити свої висловлювання, виділити головні слова в реченні, на які варто звернути увагу.

Наводжу приклад: «Чудово, як прекрасно починається ранок, як тільки сонечко піднімається вгору, схоже на великий помаранчевий коло». Якщо прибрати коми, то читачеві буде дуже важко зрозуміти сенс написаного. Буде потрібно якийсь час, для того щоб вникнути в слова. Саме для цього ми використовуємо коми. Ми, з їх допомогою, можемо перетворити одне складне і довге речення в кілька маленьких, тим самим спростивши розуміння написаного.

Тому, я можу сміливо заявити, без ком російська мова дуже складно буде передаватися в письмовому вигляді.