На чому будуються взаємини в сімї?

Сім’я існує з самого виникнення людства. В даний час В засобах масової інформації стверджують, що відбувається криза сучасної сім’ї. Я вважаю, що криза сім’ї виникає із-за неправильних взаємовідносин між подружжям, а також між батьками і дітьми. Мені здається, що здорові стосунки між членами сім’ї повинні базуватися на любові, чесності та взаємоповазі.

В російських і зарубіжних літературних творах ми бачимо приклади різних сімей: ідеальних і немає. Зразковими можна назвати Ростових з роману-епопеї Л. Н. Толстого «Війна і мир». Батьки вчили своїх дітей тільки кращим якостям, їх старання не пройшли дарма, адже вони виростили гідних членів суспільства. Звичайно, в їх сім’ї було місце і для строгості, але вони ніколи не втрачали поваги один до одного. Як Ростовы-старші виховали зразкових дітей? Все досить просто. Вони з ними постійно розмовляли, наводили приклади, аналізували вчинки. Розмова – найважливіша частина при побудові сімейних взаємин, як мені здається. Особистий приклад батьків теж грає велику роль. Якщо батьки роблять так само, як вчать своїх дітей, то вони можуть бути впевнені, що їхні нащадки виростуть і створять ідеальну сім’ю, засновану на рівноцінність кожного її члена.

Для порівняння мені б хотілося подивитися, як будувалися взаємини в сім’ї Кабанова в п’єсі Островського «Гроза». Основним людиною, що визначає відносини в сім’ї, є Марфа Гнатівна Кабанова. Саме ця жінка своїми руками руйнує все. Вона причетна до алкогольної залежності свого сина Тихона, неправильної поведінки своєї дочки Варвари. Марфа Гнатівна звикла вважати себе мудрими, виховувала своїх дітей без поваги, роздавала накази. Вона вважала, що може визначати життя своїх дітей. Виріс Тихон і не навчився любити, піклуватися і бачити, що людина потребує допомоги. Мати любить сина, з презирством: вона вчить сина, як будувати сімейне життя прямо на бульварі серед декількох сторонніх людей. Кабаниха навмисно принижує сина і навіть не відчуває себе винуватою.

Будувати відносини між людьми – непросте завдання. Кожен з нас – особистість зі своїми моральними засадами і принципами. Виховувати дітей ще складніше. Одна справа читати нотації і вчити в теорії, як потрібно себе вести, а зовсім інша – показувати власним прикладом. Особистий приклад батька і матері Ростових допоміг виховати гідних людей. А лекції Кабанихи зробили тільки гірше, адже сама жінка чинила всупереч моралі. Є криза взаємин? Мені здається, що ні, тому що кожна сім’я унікальна. У всіх бувають проблеми і труднощі, але любов до людства і до ближніх допоможе подолати.