Може добра людина бути байдужим?

Добра людина – людина, з теплотою і розумінням відноситься до оточуючих, співчуваюча, співчуває, готовий прийти на допомогу. Ну хіба він може бути байдужим? Ні, ні в якому разі. Він не зможе пройти мимо, побачивши жорстоке поводження, не стерпить, не смолчит. Добра натура в людях, нехай часто не зрозуміла і не прийнята, завжди підноситься над грубістю і жорстокістю, перемагає їх.

Відомі поети і письменники зображували своїх головних героїв добрими і чуйними. Такий, наприклад, Юшка з однойменного оповідання Андрія Платонова. Мужик років сорока, з-за хвороби рано постарілий, здійснює добрі вчинки, не звертаючи уваги на агресію і нападки з боку оточуючих його людей. У нього є ім’я – Юхим Дмитрович, але про це всі забувають, дражнячи його просто Юшкою. А чоловік усе терпить, не стає черствою, не відповідає злом на зло. Він день у день працює на кузні, насилу виконуючи важку працю, і відкладає гроші на навчання сироти, своєї прийомної дочки. Юхим Дмитрович помирає від брутальності і жорстокості людей, які штовхнули його в груди, але його помисли і добрі справи не марні. Прийомна дочка отримує освіту лікаря, і нехай вона не змогла врятувати самого Юшку, але тепер лікує інших хворих на сухоти, здійснюючи благородні і чисті вчинки. Вона добра, як і її названий батько, і така ж небайдужа, як і він.

Немає і краплі байдужості в іншій героїні, наділеної Федором Михайловичем Достоєвським доброю душею. Мова йде, звичайно ж, про Сонечки Мармеладовой, дівчині, яка опинилася в складній життєвій ситуації. Соня не може спокійно дивитися на те, як батько пропиває останні гроші, мачуха Катерина Іванівна виснажена сухоти, а малолітні діти страждають від голоду і зовсім виснажені. Юна особа стає єдиною годувальницею сім’ї, заробляє власним тілом. Так, це ганебно і непристойно, але Соні нічого іншого не залишається. Вона не може спокійно жити, коли сім’я перебуває в абсолютній убогості. Причому, Сонечка ні на кого не тримає зла, нікого не звинувачує, вона з гідністю приймає всі життєві тяготи і продовжує працювати на благо своєї сім’ї.

З такою ж чуйністю і добротою вона відноситься і до вбивці Родіону Раскольникову. Соня все прощає молодій людині, розуміє його, підтримує, наштовхує на шлях каяття. Її постійна турбота про близьких і душевне тепло – яскравий показник того, як добра людина ніяк не може бути байдужим.

Таким чином, ми бачимо, що добрі люди наділені неспокійною вдачею. Вони не можуть пройти повз горя або несправедливості. Вони обов’язково стануть допомагати тим, хто цього потребує. І неважливо, яку ціну деколи доводиться платити за допомогу і небайдужість. Це вже другорядне. Головне – віддати своє тепло тим, хто найбільше цього чекає.