Моє місто — Єкатеринбург

Єкатеринбург — славне місто з населенням майже півтора мільйона жителів, обласний центр, неофіційна столиця Уралу. Він розкинувся по берегах річки Ісеть на східному схилі Уральських гір, в середній частині гірського хребта. Тут суворі сніжні зими, але можуть бути і відлиги, літо спекотне, але раптово можуть нагрянути заморозки. Тайга — недалеко від міста, тому Єкатеринбург багатий рослинністю.

А починався мій місто у 18 столітті. Це був залізоробний завод. Він закладався навесні 1723 р. за указом Петра l, названий Єкатеринбургом в честь Катерини l. Тільки в 1781 році Єкатеринбург офіційно став повітовим містом. В ту пору він ставився до Пермської губернії. Під час радянської влади місто називалося Свердловському в честь Я. М. Свердлова, діяча компартії та ініціатора розстрілу царської сім’ї. З падінням радянського режиму місту справедливо повернули стару назву.

Зараз моє місто — найбільший економічний і культурний центр. Багатства Уральських гір з давніх часів сприяли розвитку металургії в Єкатеринбурзі. Найбільший відсоток в промисловості Єкатеринбурга припадає на підприємства металургії та металообробки. Розвинене також харчове виробництво, хімічна, виробництво електроустаткування, транспортних засобів та інші галузі промисловості. Всього в Єкатеринбурзі працюють 220 підприємств.

Моє місто красивий безліччю архітектурних пам’яток, сучасними величними будівлями, парками і лісопарками з тайговій фауною і флорою, нічними вогнями. Красива річка Ісеть, укладена в гранітні береги. Найцікавіше, звичайно, гуляти по історичному центру, де прокладений маршрут для туристів «Червона лінія».

В Єкатеринбурзі і багато інших цікавих місць. На мій погляд, заслуговують на увагу музей військової техніки, обласний краєзнавчий музей, Храм-на-Крові, бізнес-центр Висоцький, Плотинка, Торговий центр “Грінвіч”. Це не повний список пам’яток. Для кого-то будуть цікаві набережна, метрополітен, Верхньо-Ісетський ставок. А ще, втомившись від розмаху проспектів і широти площ, в Єкатеринбурзі завжди можна знайти тиху, затишну вулицю з шелестом листя над головою чи сквер із лавками.

Культура мого міста завжди була на висоті. У Єкатеринбурзі дуже розвинена бібліотечна система, багато музеїв. Наявність у місті консерваторії, філармонії та театру опери та балету забезпечує розвиток гарного музичного смаку жителів. Творчий потенціал моїх земляків в образотворчому мистецтві завжди був високий, не випадково Уральський архітектурно-художній університет серед мистецьких внз посідає провідне місце в країні. Ще Єкатеринбург вважається одним із самих театральних міст країни.

Єкатеринбург — це і письменницький місто. Він здавна відомий такими чудовими письменниками, як Д. Н. Мамин-Сибіряк і П. П. Бажов. З Єкатеринбургом пов’язане ім’я чудового дитячого письменника В. П. Крапівіна. Ще моє місто — місто науки і прекрасного освіти.

Я пишаюся Єкатеринбургом. Знаю, що він впорається з усіма своїми проблемами і труднощами, тому що уральці — дуже талановитий, працьовитий і стійкий народ.